Член наглядової ради Глібовицький: Я запропонував скасувати результати голосування про розірвання контракту з Аласанією
Журналіст та політолог Євген Глібовицький заявив, що відставка гендиректора Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураба Аласанії відбулася з порушеннями, які не дають змоги встановити точний результат голосування.
Наглядовій раді потрібно скасувати результати таємного голосування про розірвання контракту з головою правління ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" (НСТУ) Зурабом Аласанією і провести відкрите обговорення результатів його роботи. Про це 1 лютого заявив член наглядової ради, політолог, експерт із довготермінових стратегій Євген Глібовицький на своїй сторінці у Facebook.
"Сьогодні вранці я запропонував членам наглядової ради ПАТ НСТУ вихід із ситуації, який відповідає як закону, так і українській практиці врядування. Скасувати результати голосування про розірвання контракту з Аласанією як такі, що містять процедурні порушення і не є оформленими у відповідності до вимог закону про суспільне телебачення і радіомовлення України та не дозволяють установити точний результат голосування", – написав він.
Журналіст зазначив, що викликають сумніви як законність підстав для відставки, так і результати голосування, оскільки при трьох голосах "проти" від чотирьох до шести членів наглядової ради стверджують, що не підтримували відставки Аласанії.
"Це може ставити питання про довіру до процесу організації голосування, якості та підготовленості лічильної комісії тощо. Але, якщо припустити, що хтось із членів наглядової ради проголосував за відставку, але каже неправду, публічно стверджуючи, що був проти, – виникає питання про сумлінність членів наглядової ради або наявність тиску на них. Є й інші процедурні проблеми, які я очікую побачити в судових позовах щодо вчорашнього голосування", – підкреслив він.
На думку Глібовицького, сукупність підозр ставить під сумнів результат голосування, що є неприпустимим з огляду на суспільну вагу і важливість довіри до національного мовника. У зв'язку з цим він запропонував скликати наступне засідання наглядової ради, внести до порядку денного питання про відповідальність Аласанії та провести відкриті слухання результатів його роботи.
"Якщо будуть визначені законом підстави – провести відкрите голосування, яке визначить, чи залишиться Аласанія на посаді, чи покидає її. В іншому випадку я не бачу, як цей склад наглядової ради може далі бути гарантом довіри до незалежності суспільного мовлення і має піти у відставку в повному складі. Для цього теж є правові підстави", – зазначив він.
Після повідомлення про відставку Аласанії Глібовицький порівняв те, що відбувається, із захопленням Риму варварами.
"Колись ще будуть і великі відкриття, і ренесанс, і навіть ЄС. А поки є згарище дуже важливої для суспільства реформи, майбутнє якої під великим питанням", – зазначив журналіст.
31 січня дев'ятеро членів наглядової ради НСТУ із 12 присутніх на засіданні проголосували за достроковий розрив контракту з Аласанією, якого обрали на чотирирічний строк 10 квітня 2017 року. Глібовицький був на засіданні, однак через сімейні обставини залишив його раніше і в голосуванні участі не брав. "Щойно я залишив засідання, порядок денний змінили, додавши питання про припинення контракту", – зазначив він.
Член наглядової ради НСТУ Олександр Павліченко заявив, що голосував проти відставки Аласанії. Нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв повідомив, що не підтримала відставки Аласанії також журналістка Світлана Остапа. Член наглядової ради Вадим Міський стверджує, що був проти подання питання про відставку Аласанії до порядку денного, але відмовився відповідати на запитання, як він голосував.
За словами голови наглядової ради Тетяни Лебедєвої, Аласанія виконуватиме обов'язки голови НСТУ ще два тижні. В.о. голови Національної суспільної телерадіокомпанії стане член правління Микола Чернотицький. Аласанія пообіцяв оскаржити рішення наглядової ради, щойно його опублікують.