Тимошенко заявив, що голови ОДА наразі в його підпорядкуванні. Згідно із законодавством, це не так
Про це він розповів під час бесіди про проєкт "Велике будівництво". Тимошенко також називає голів ОДА губернаторами. Такої посади в Україні немає, але саме слово іноді використовують в українських ЗМІ і (на початку 2000-х) навіть використовували в офіційних документах у значенні голови ОДА.
"Один із моїх підлеглих Максим Козицький, губернатор Львівської області, колись був на обкладинці українського Forbes. І він коли просить субвенції на якісь інфраструктурні проєкти – я йому у відповідь обкладинку Forbes: "Брате, у тебе все нормально в житті. Навіщо тобі гроші? Ти ж ось олігарх". Коли в мене в підпорядкуванні опинилися губернатори, побудував систему так: хто зробив домашню роботу за своїми інфраструктурними об'єктами – той матиме гроші. Що входить у домашню роботу? Восени – взимку 2020 року кожен губернатор мав зібрати документи, оголосити тендер на будівництво, підписати договір і знайти інвесторів", – розповів Тимошенко.
Він зазначив, що голови ОДА могли приходити по додаткові гроші з виконаною "домашньою роботою" в Офіс президента.
"Деякі губернатори погано дають раду, тому і змінюємо їх час від часу", – додав заступник глави ОПУ.
Під час інтерв'ю він потім іще кілька разів повертався до теми роботи з головами обласних адміністрацій і розповів, що почав займатися регіональною політикою восени 2020 року.
"В Офіс президента я йшов займатися медійкою, але потім підхопив "Велике будівництво". [...] Потім пішов із посади заступник [Єрмака] з регіональної політики Сергій Трофімов, і роботи мені додалося. У глибині душі я сподівався, що до мене перейде цей сектор: у мене було налагоджено контакт із губернаторами в межах "Великого будівництва". І якраз під місцеві вибори президент і глава офісу покликали і сказали: "Тепер регіональна політика – твій напрям, займайся", – зазначив Тимошенко.
За словами посадовця, протягом двох років роботи в ОПУ він став цинічним і "зрозумів, як влаштовано "великий мурашник" державної влади".
"Мене вже який-небудь губернатор не може обдурити", – зауважив він.
Тимошенко вважає, що він "на своєму місці" і займається "тим, що вдається".
"Не можу сказати, що в мене є бажання йти кудись далі, але, якщо буде пропозиція від президента або прем'єра, не зможу відмовитися. Я колись пояснював губернаторам реалії у владі – якщо президент каже: "Дякую, на цьому все", – розвернувся і пішов; якщо президент пропонує обійняти іншу посаду – ти не можеш сказати: "Ні". Так влаштовано світ", – резюмував він.
Згідно зі ст. 188 Конституції України, голів місцевих держадміністрацій призначає і звільняє президент за поданням Кабінету Міністрів. Виконуючи повноваження, вони відповідальні перед президентом і Кабінетом Міністрів України, підзвітні та підконтрольні органам виконавчої влади найвищого рівня.
Офіс президента, згідно зі ст. 1 положення про нього, не є органом виконавчої влади – це постійний допоміжний орган, який створено при президенті.
Контекст:
Тимошенку 32 роки, він народився у Дніпрі. Навчався у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара (спеціальність "правознавство").
Трудову діяльність розпочав на дніпровському телебаченні, на "9 каналі", був спортивним журналістом. Працював продюсером низки продакшн-студій, зокрема "07 Продакшн" та "Мамас Фільм Продакшн".
Він заснував агентство Goodmedia, яке надає послуги в теле- і кіновиробництві, PR, організації подій. Як продюсер, як написано в офіційній біографії Тимошенка, працював над створенням понад 100 рекламних і соціальних роликів, приблизно 10 документальних і художніх фільмів.
У травні 2019 року його призначили заступником глави Адміністрації Президента (згодом відомство перейменували на Офіс президента). Зберіг свою посаду після зміни керівника офісу.