Ткаченко доручив перевірити, чи дійсно "ВКонтакте" обійшла блокування в Україні

13 вересня "ВКонтакте" заявила, що змогла обійти блокування в Україні у своєму мобільному додатку

Фото: depositphotos.com

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив, що кілька разів зустрічався з членами Ради нацбезпеки з приводу російської соцмережі "ВКонтакте".

В Україні перевіряють чи дійсно заборонена російська соцмережа "ВКонтакте" змогла обійти блокування в Україні. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 14 вересня на пресконференції з нагоди 100 днів на посаді, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

"Проблема проникнення дезінформації, яка йде з "ВКонтакте" чи російських телеканалів, є дійсно вагомою. Ми кілька разів зустрічалися в РНБО з цього приводу, є план заходів. Сподіваюся, він буде реалізований. Стосовно "ВКонтакте". Я попросив сьогодні, як ми дізналися про цю інформацію, перевірити, чи насправді це реалістично, і що можна зробити, які рішення прийняти, щоб протидіяти цій історії", – повідомив міністр.

13 вересня "ВКонтакте" заявила, що змогла обійти блокування в Україні у своєму мобільному додатку.

Доступ до цієї соцмережі разом з іншими російськими та сепаратистськими ресурсами обмежено з травня 2017 року терміном від одного до трьох років відповідно до указу президента №133/2017, яким тодішній глава держави Петро Порошенко надав чинності рішенню РНБО про санкції проти російських та українських фізичних осіб і компаній.

У список санкцій також потрапили "Одноклассники", сервіси Mail.Ru і "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" та "Доктор Веб". 17 травня указ було опубліковано в "Урядовому кур'єрі" й він офіційно набув чинності. 2018-го та 2019 року у документ вносили зміни (укази №176/2018 та №82/2019).

На сайті президента було зареєстровано петицію з проханням скасувати санкції щодо російських соцмереж, проте Порошенко відмовився її задовольнити. У відповіді на петицію він підкреслив, що "ВКонтакте" та Mail.Ru "широко використовувалися російськими спецслужбами для просування російської пропаганди та проведення спеціальних інформаційних операцій проти України і її громадян".

15 травня 2020 року президент Володимир Зеленський продовжив ще на три роки заборону російських соцмереж.