Ткаченко написав заяву про відставку

Ткаченко заявив, що головні причини його відставки – передання Держкіно Кабміну та держбюджет на культуру 2022 року
Фото: mkip.gov.ua
Олександр Ткаченко повідомив, що написав заяву про відставку з посади міністра культури та інформполітики і вже передав її спікеру парламенту Русланові Стефанчуку. Пост про це Ткаченко опублікував у своєму Facebook.

Говорячи про причини цього кроку, він назвав ухвалене на закритому засіданні рішення Кабміну забрати у Міністерства культури та інформполітики Держкіно, ухвалене без погодження з міністерством. На думку Ткаченка, це рішення є нелогічним.

"Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи до управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності", – написав він.

Ткаченко наголосив, що це рішення не поодиноке. На початку року уряд вирішив створити Держслужбу та Держінспекцію з охорони культурної спадщини, але міністерство відкликало подання на створення цих інститутів.

"Пишуть, що передача Держкіно стала для мене останньою краплею. Тоді нагадаю про передостанню – не менш болючу. Бюджет на культуру  2022. І характер обговорення, і фінальна сума для мене неприйнятні", – написав міністр.

За його оцінкою, за час роботи у міністерстві йому вдалося зробити приблизно 50% із запланованого. Він назвав здобутки, якими пишається.

  • запуск програми #МандруйУкраїною;
  • старт в умовах дуже обмеженого фінансування програми "Велика Реставрація" та отримання субвенцій з держбюджету на 57 об'єктів культурної спадщини державної та комунальної форм власності;
  • під час пандемічних обмежень вдалося зупинити секвестр бюджету на культуру, утримати закриті на карантин сектори "на плаву", а також збільшити на 35% бюджетне фінансування культури та креативних індустрій у 2020 та 2021 роках;
  • перехід боротьби з дезінформацією на національному рівні у конкретні дії – розроблено стратегію інформаційної безпеки, запущено програму медіаграмотності "Фільтр", функціонує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки;
  • поява у бюджеті субвенції на створення/модернізацію центрів культурних послуг, запущено пілотний проєкт у семи областях.

"А ще розробка державної цільової програми по підтримці народних художніх промислів, зміни до закону про бібліотеку та бібліотечну справу, стратегія промоції читання, запрацювала Рада з розвитку креативних індустрій та багато іншого. Ці півтора року були дійсно шаленими. Хоч і емоційно складними, але дуже надихаючими", – заявив Ткаченко.

Він подякував "своїм сподвижникам у регіонах", команді у міністерстві, колегам із фракції "Слуга народу", а також – за довіру – президентові, і побажав наступному главі МКІП "витримки та внутрішньої сили".

Контекст:

2019 року Ткаченка було обрано до Верховної Ради за списком партії "Слуга народу" (№9). До політичної кар'єри він обіймав посаду генерального директора групи "1+1 Медіа". 20 серпня він склав повноваження керівника, ставши почесним президентом холдингу.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 3 червня 2020 року вніс до Верховної Ради подання на призначення Ткаченка. 4 червня Рада призначила Ткаченка головою Мінкульту.

10 листопада 2021 року ЗМІ написали про майбутню відставку Ткаченка через рішення про відокремлення від відомства Держкіно, ухвалене на закритому засіданні Кабміну.