Ткаченко про Стратегію інформбезпеки України: Відповідь на тотальне втручання РФ
"Перше і головне – в указі президента йдеться не про якусь загальну загрозу для України, а конкретно про Російську Федерацію, інформаційна політика якої є загрозою для всіх демократичних держав. Цей указ є відповіддю на тотальне втручання РФ у внутрішні справи за допомогою інформаційних технологій", – написав він.
За словами міністра, "це системний документ, що дозволить усім гілкам влади співпрацювати проти російської дезінформаційної машини, а, крім того, має мету підвищувати в Україні рівень медіакультури та медіаграмотності".
"Ті, хто стежить за моєю стрічкою в Telegram, мабуть, сотні разів бачили ці слова: стратегічні комунікації, культура діалогу, медіакультура, медіаграмотність, захист інформаційного простору. Усе це – у Стратегії інформаційної безпеки, яка була розроблена Міністерством культури та інформаційної політики", – пояснив Ткаченко.
Контекст:
28 грудня Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 15 жовтня, затвердивши Стратегію інформаційної безпеки України. Реалізація стратегії розрахована на період до 2025 року.
У документі перераховано глобальні й національні виклики та загрози.
Першою стратегічною метою документа є "протидія дезінформації та інформаційним операціям, насамперед держави-агресора, спрямованим, серед іншого, на ліквідацію незалежності України, повалення конституційного ладу, порушення суверенітету та територіальної цілісності держави, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання національної ворожнечі й ненависті, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини".