Трамп, Меркель і Макрон висловили стурбованість заявами Путіна про розвиток ядерної зброї
Заява президента РФ Володимира Путіна про розвиток ядерної зброї заважає обговоренню низки питань між Росією і Заходом, зазначили президент США Дональд Трамп, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон.
Президент США Дональд Трамп 1 березня провів переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном. Про це повідомила прес-служба Білого дому 2 березня.
Політики погодилися, що сирійський режим і його союзники – Росія та Іран – повинні виконати резолюцію Ради Безпеки ООН про припинення вогню в Сирії.
"Лідери закликали Росію припинити бомбардування Східної Гути, змусити режим Асада (президент Сирії Башар Асад. – "ГОРДОН") припинити наступальні операції проти цивільних районів і притягнути Сирію до відповідальності за погіршення ситуації з правами людини у Східній Гуті, зумовлене почасти продовженням використання режимом Асада хімічної зброї, нападами на цивільних осіб та блокуванням гуманітарної допомоги", – ідеться в повідомленні.
Трамп підкреслив, що США "не миритимуться з жорстокістю режиму Асада".
"Лідери також висловили серйозну заклопотаність через нещодавні заяви президента Росії Володимира Путіна про розвиток ядерної зброї, які, на їхню думку, заважають продуктивному обговоренню цілої низки питань між Росією і Заходом", – заявили в Білому домі.
1 березня 2018 року під час звернення до Федеральних зборів Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, який "не має світових аналогів", дістав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року розпочав "дослідно-бойове чергування на аеродромах Південного військового округу (до нього, зокрема, входить окупований Крим. – "ГОРДОН")".
Також, за словами глави Кремля, уже почали серійне виробництво нового ракетного комплексу "Авангард" і проводять випробування важкої міжконтинентальної ракети "Сармат", яку обладнають "широким спектром ядерних боєприпасів".
Президент РФ розповів про розроблення крилатої ракети з ядерною енергоустановкою і "практично необмеженою дальністю польоту", яка поки не має назви, але яку було перевірено на полігоні наприкінці 2017 року.
Під час виступу Путіна продемонстрували відео з пробними запусками ракет і анімаційні ролики з моделюванням ураження умовних цілей.
У Білому домі і Пентагоні запевнили, що заздалегідь знали про вказані розроблення і повністю підготовлені до захисту від будь-яких загроз. Прес-секретар Державного департаменту США Гізер Ноєрт зазначила, що РФ порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності з 2014 року.