"Це ганебно з точки зору міжнародного права". "Європейська солідарність" у Київраді засудила голосування в Держдумі РФ щодо питання про визнання ОРДЛО "республіками"
Члени фракції вважають голосування у Держдумі РФ про визнання ОРДЛО "незалежними республіками" ще одним виявом агресії Росії щодо України.
"Це ганебно з точки зору міжнародного права. Це тиск і відвертий шантаж як нашої держави, так і її міжнародних партнерів", – сказала лідерка "Європейської солідарності" у столиці Марина Порошенко.
У партії наголосили на важливості звернення Київради до дипломатичних місій і представництв міжнародних організацій.
"Ми звертаємося до керівництва європейських міст – побратимів Києва з проханням підтримати українську столицю і словом, і ділом! Оскільки Україна сьогодні перебуває на передовій європейського фронту, ми маємо усвідомити, що зараз ми протидіємо спільному ворогу. Тому вони повинні бути єдиними у боротьбі з ним. І дружнє плече дасть нам міць, впевненість і силу", – заявила Порошенко.
Вона переконана, що центральна влада має максимально сприяти розвитку територіальної оборони, а жителі столиці – активно вступати до її лав.
"Ми переможемо, якщо будемо єдині і якщо справно виконуватимемо свої функції. Тому закликаю всі політичні сили в міській раді приймати ті рішення, які впливатимуть на розвиток медичних, освітніх, соціальних закладів. Сьогодні важливо розвивати систему територіальної оборони. Пам'ятаймо, що в єдності наша сила!" – сказала лідерка "Європейської солідарності" у Києві.
Контекст:
Держдума РФ 15 лютого ухвалила звернення про визнання незаконних формувань "ЛНР" і "ДНР" як "незалежних республік", його передали на розгляд президенту РФ Володимиру Путіну.
У МЗС України заявили, що визнання "ЛДНР" матиме руйнівні наслідки для міжнародного правопорядку. У відомстві зазначили, що у разі ухвалення це рішення не матиме жодних правових наслідків.
Путін, коментуючи звернення Держдуми, заявив: "Я виходитиму з того, що ми маємо зробити все для вирішення проблеми Донбасу, але зробити це все, насамперед виходячи з не до кінця реалізованих можливостей щодо виконання Мінських угод".
Звернення Держдуми засудили у Євросоюзі, НАТО і посольстві США у Києві.
Українська сторона у зв'язку зі зверненням Держдуми до Путіна ініціювала позачергові консультації тристоронньої контактної групи.