"Підвищуються ставки". Зеленський прокоментував можливість визнання Путіним "ЛДНР"

Зеленський про можливе визнання Росією "ЛДНР": У цьому я не побачив від РФ ніякого новаторського ходу
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський вважає, що звернення Державної думи Росії до президента РФ Володимира Путіна про визнання квазіреспубліки на Донбасі має допомогти РФ у переговорах із Заходом щодо України та розширення НАТО. Про це він сказав в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 17 лютого.

"Так, я вважаю, що підвищуються ставки. Росія висуває партнерам умови з приводу України і НАТО. А ті якось із ним ведуть переговори, сподіваюся, відстоюючи наші інтереси. Думаю, люди підвищують ставки. Але визнання так званих "ЛДНР" – це односторонній вихід із "Мінська", – сказав Зеленський, відповідаючи на запитання, навіщо була потрібна поява в Держдумі цього документа.

За його словами, ситуація дуже схожа на Придністров'я.

"У цьому я не побачив від РФ ніякого новаторського ходу. Або вони підвищують ставки, або хочуть уже закрити цей кейс, мовляв, ну не вийшло, буває", – вважає президент.

Контекст:

Держдума Росії 15 лютого ухвалила звернення до президента РФ Володимира Путіна про визнання незаконних формувань "ЛНР" та "ДНР" як "незалежних республік".

Верховна Рада звернулася до міжнародних організацій та парламентів інших країн із закликом не визнавати будь-які спроби Росії легалізувати незалежність незаконних утворень та рішуче засудити дії РФ, спрямовані на погіршення ситуації з безпекою.

Визнання Держдумою РФ окупаційних структур у будь-якому форматі означає відмову Росії від Мінських угод, вважають в Офісі президента України. У МЗС України заявили, що визнання "ЛДНР" матиме руйнівні наслідки для міжнародного правопорядку. У відомстві зазначили, що у разі ухвалення це рішення не матиме жодних правових наслідків.

Путін, коментуючи звернення Держдуми, заявив: "Я виходитиму з того, що ми маємо зробити все для вирішення проблеми Донбасу, але зробити це все, насамперед виходячи з не до кінця реалізованих можливостей щодо виконання Мінських угод".

Звернення Держдуми засудили в Євросоюзі, НАТО та посольстві США у Києві.

Українська сторона у зв'язку зі зверненням Держдуми до Путіна ініціювала позачергові консультації тристоронньої контактної групи.