Тупицький показав документ, згідно з яким він продовжує отримувати зарплату у КСУ як його співробітник

Президент скасував рішення про призначення Тупицького
Фото: Конституційний Суд України – офіційна сторінка / Facebook
Звільненому голові Конституційного Суду України (КСУ) Олександрові Тупицькому продовжують виплачувати зарплату у КСУ. Про це свідчать документи, які Тупицький продемонстрував 28 квітня агентству LIGA.net.

Ідеться про запит Державного бюро розслідувань (ДБР), яке цікавилося у КСУ, чому Тупицький і ще один звільнений суддя, Олександр Касмінін, і далі працюють.

В.о. голови Конституційного Суду України Сергій Головатий відповів ДБР, що жодних документів про припинення трудових відносин після відповідного указу президента Володимира Зеленського від 27 березня не видавали.

LIGA.net показало фотокопію документа.

Фото: liga.net

Тупицький стверджує, що Головатий видав після цього два розпорядження, якими "змушує апарат суду вчинити незаконні дії щодо подальших нібито підстав" для звільнення Тупицького і Касмініна.

Звільнений голова КСУ заявив, що йому вже скоротили охорону.

Сам Головатий відмовився коментувати ситуацію, пише LIGA.net.

Контекст:

У березні, за даними секретаріату КСУ, Тупицький отримав 349 тис. грн, а Касмінін – 317 тис. грн.

Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду завдяки свідомо неправдивим свідченням свідка.

Журналісти програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і "UA:Перший") повідомляли, що Тупицький фігурує у провадженні стосовно ексголови Вищого господарського суду Віктора Татькова, якого підозрюють у заволодінні активами Зуєвського енергомеханічного заводу.

29 грудня Зеленський підписав указ про усунення Тупицького з посади голови суду. 26 лютого президент продовжив строк усунення голови КСУ ще на місяць.

30 грудня КСУ опублікував заяву, у якій підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на указ Зеленського. У суді заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки вона не дає президенту права і взагалі не передбачає можливості усувати суддів КСУ.

У КСУ в січні заявили, що співробітники Управління держохорони не пускають Тупицького в будівлю суду. У суді зазначали, що хоча його й усунули з посади судді Конституційного Суду, він має керувати КСУ. Тупицький звернувся зі скаргою до генпрокурорки України Ірини Венедіктової, до Окружного адміністративного суду Києва і перейшов на дистанційний режим роботи.

27 березня 2021 року опублікували указ Зеленського, яким він скасував указ президента-утікача Віктора Януковича про призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ. Зеленський повідомив, що скасував указ у межах перевірки всіх чинних указів і розпоряджень Януковича щодо загрози національній безпеці. 30 березня Тупицький оскаржив указ.