Туск – українцям: Не завдайте одне одному надмірної шкоди на найближчих виборах

Туск – українцям: Не завдайте одне одному надмірної шкоди на найближчих виборах
Туск: Можливо, ви приймете мої поради, тому що вони виходять із самого серця
Фото: ЕРА

Голова Євроради Дональд Туск нагадав українцям, що внутрішні конфлікти в Україні та Польщі завжди були "найбільшим подарунком для третьої сторони".

19 лютого голова Євроради Дональд Туск, виступаючи у Верховній Раді України в Києві, дав українцям поради з облаштування країни, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".

"Не хочу вас повчати. Знаю, що маєте досить мудрагелів, які думають, що краще за вас знають, як має виглядати Україна. Ніхто не має права повчати господарів, як облаштовувати власний дім. Тому не хочу втручатися у вашу роботу. Але, можливо, ви приймете мої поради, тому що вони виходять із самого серця", – підкреслив Туск.

Голова Євроради додав, що у нього є п'ять порад українцям.

"По-перше, не завдайте одне одному надмірної шкоди на найближчих виборах. Ваша історія, як і історія мого народу, свідчить, що внутрішні конфлікти в наших країнах, – найбільший подарунок для третьої сторони. Також пам'ятайте, що ваші опоненти у Європі чекають на будь-який привід, аби зіпсувати нинішню солідарність між Брюсселем і Києвом", – наголосив він.

На думку голови Євроради, українським політикам треба "сперечатися в міру" і залишатися згуртованими в найголовніших для України справах.

"Друга порада – уникайте спокуси радикального націоналізму і популізму. Так, як ви це робите досі. Якщо поступимося рецидивам шовінізму і в Європі, і в Україні, то ми неминуче потрапимо в конфлікти, а егоїзм і відстороненість зруйнує нашу політичну спільноту", – попередив він.

На думку Туска, радикальний націоналізм і популізм народжуються "з комплексів і слабкості", а Україна "надто для цього велика".

"Третя порада. Не наслідуйте тих сусідів і тих європейських політиків, які хочуть усіх переконати, що демократія, заснована на волі і правах людини, повазі до меншин, свободі думки і слова, – це пережиток минулого. Що це застаріла модель держави, а зараз настає час авторитарної демократії", – розповів голова Євроради.

Він підкреслив, що потрібно захищати фундаментальні європейські цінності.

"Четверта порада – будуйте разом доброчесну державу. Не читатиму лекції про корупцію, ви всім нещодавно показали, що готові з нею боротися. Лиш прошу всіх повірити, що чесність і прозорість влади потрібні не тому, що цього вимагає Європейський союз, а тому, що цього потребують ваші громадяни", – зазначив Туск.

Останньою його порадою стала рекомендація "повірити в молодь".