Зеленський розповів, про що говорив із Мелоні
Однією з тем обговорення на зустрічі 9 січня президента України Володимира Зеленського і прем'єр-міністерки Італії Джорджи Мелоні було посилення протиповітряної оборони України для захисту від російських окупантів. Про це президент повідомив у Telegram.
"Обговорили допомогу в захисті наших людей і наших міст і сіл від російських ударів, таких як по Запоріжжю. Дуже вдячні Італії за підтримку нашої ППО. Також сьогодні говорили про подальшу важливу взаємодію в розбудові нашого повітряного щита, про співпрацю з партнерами заради наближення миру і про спільну роботу щодо відбудови, яка може зміцнити обидві наші країни: про наші економіки, робочі місця для наших людей, соціальний розвиток", – написав Зеленський.
Офіс президента України поінформував, що забезпечення оборонних потреб України, зокрема посилення ППО, – це одна з основних тем зустрічі українського й італійського політиків.
Пресслужба Зеленського повідомила, що глава держави подякував уряду Італії за схвалення 10-го пакету військової допомоги, який зміцнить Україну.
"Зараз ми хочемо прискорити деякі деталі із цього пакету. У нас є напівіталійські й напівфранцузькі системи протиповітряної оборони SAMP-T. Для нас дуже важлива кількість ракет, ми на неї розраховуємо. Є відповідний пакет ракет, ми їх отримуємо, а є ще пакет, який треба доопрацювати, щоб вони до нас дійшли", – сказав президент України.
Він також висловив сподівання на участь Італії у відновленні України.
"Наші команди почали працювати над цьогорічною конференцією щодо відбудови. Особливо – культурна спадщина. Тут ми розраховуємо передусім на Італію. Також працюємо з ЮНЕСКО й будемо окремо ще працювати із Францією. Я хочу, щоб вагомий внесок у реконструкцію нашої історичної спадщини взяла на себе Італія. Вони дуже фахові в цьому напрямі", – підкреслив Зеленський.
Він і Мелоні приділили також увагу підтримці України на шляху до членства в Євросоюзі, зазначили в ОП.
Контекст:
Італія надає військову допомогу Україні, але не публікує списків постачань. Зокрема, Італія бере участь у посиленні української ППО, надавши ЗРК SAMP-T (аналог ЗРК Patriot, здатний збивати балістичні й високошвидкісні цілі) й інші системи.
24 лютого 2024 року Україна й Італія підписали двосторонню угоду у сфері безпеки.