Twitter-акаунти із синьою галкою розповсюджують фейки про війну Росії проти України – BBC
Автори матеріалу звертають увагу, що власники таких акаунтів платять за просування своїх постів, і деякі з них переглянули понад 1 млн разів.
ВВС наводить приклади таких твітів-фейків:
- що у Франції учасники протестів нібито використовували у зіткненнях із поліцією зброю, яку США постачали в Україну;
- що російські військові нібито виявили в Україні "дитячі фабрики" з вирощування дітей від двох до семи років для продажу до публічних будинків і використання для трансплантацій;
- що ракетний удар по Краматорську Донецької області, внаслідок якого загинули мирні жителі, нібито завдала не Росія, а – помилково – Україна за допомогою ракет Storm Shadow;
- що президент України Володимир Зеленський нібито скасував вибори у країні, хоча він сказав, що під час війни вибори не передбачені законодавством.
Відстеживши повідомлення про Францію, журналісти ВВС з'ясували, що воно походило від прокремлівських каналів у з Telegram.
BBC стверджує, що у пресслужбі Twitter від коментарів відмовилися.
Контекст:
Наприкінці жовтня 2022 року новий власник Twitter Ілон Маск вирішив зробити верифікацію облікових записів, яка раніше була безкоштовною, платною. Ця функція увійшла до переліку додаткових можливостей платної підписки Twitter Blue.
У лютому 2023 року дослідницька група Reset з'ясувала, що російські пропагандисти використовують нову платну систему верифікації Twitter, щоб поширювати свою дезінформацію.