У Держдепартаменті США закликали Київ захищати національні інтереси так, "щоб це не підривало конституційних принципів"
У Держдепартаменті США прокоментували заборону в Україні російських соцмереж і низки веб-сервісів.
Державний департамент США розкритикував рішення української влади заборонити російські соціальні мережі та низку веб-ресурсів. Про це представник зовнішньополітичного відомства заявив у коментарі "Голосу Америки".
"Немає сумніву, що підконтрольні Росії мас-медіа намагаються підірвати західні ЗМІ за допомогою фейкових новин і фальшивої інформації, включно з Україною, де Росія використовує й інші методи, аби підірвати уряд у Києві", – заначено у повідомленні.
У Державному департаменті США нагадали, що свобода слова – основний елемент здорової демократії, яку прописано в Конституції України.
"Ми закликаємо український уряд знайти шляхи захистити свої національні інтереси таким чином, щоб це не підривало конституційних принципів", – заявили у відомстві.
У Держдепі не відповіли, чи консультувався Київ щодо цього питання з Вашингтоном. Однак у відомстві наголосили, що США та Україна постійно обговорюють важливість свободи слова.
15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких запроваджують антиросійські санкції на строк від одного до трьох років.
У списку санкцій опинилися, зокрема, "ВКонтакте" й "Одноклассники", а також сервіси Mail.Ru та "Яндекс", сайти російських антивірусних компаній "Лаборатория Касперского" і "Доктор Веб".
В оновлених списках обмеження введено щодо 468 юридичних осіб та 1228 фізичних осіб.
Секретар РНБО Олександр Турчинов закликав інтернет-провайдерів негайно почати блокування російського санкційного контенту.
17 травня указ про введення нових санкцій опублікували в "Урядовому кур'єрі".
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації України, попередила про штрафи за відмову блокувати сайти, які опинилися під забороною.