У Держфіскальній службі відповіли на запитання ЗМІ до очільника відомства

У ДФС відреагували на публікації у ЗМІ
Фото: Державна фіскальна служба України / Facebook
13 серпня пресцентр Держфіскальної служби України опублікував відповідь на матеріал головного редактора видання "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова, який у своєму блозі поставив низку запитань главі відомства Вадимові Мельнику.

"Із задоволенням даємо відповіді на ці питання. До речі, показники, які використовуються в матеріалі інтернет-порталу, дещо застарілі. ДФС із початку 2021 року забезпечено відшкодування до держбюджету "живих" коштів по кримінальних провадженнях у розмірі приблизно 2 млрд грн. Ця сума за сім місяців поточного року майже вдвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року. Водночас ДФС не допустила розкрадання з бюджету ПДВ обсягом понад 2,2 млрд грн і забезпечила зменшення сум щомісячних "скруток" із ПДВ більш ніж на 1 млрд грн. Учора співробітники ДФС знову показали вагомий результат боротьби з ухиленням від сплати податків: податкова міліція викрила афілійовані структури російської компанії у протиправному постачанні мінеральних добрив в Україну та ухиленні від оподаткування на загальну суму понад 1,3 млрд грн", – ідеться в релізі Держфіскальної служби, опублікованому у Facebook.

У ДФС додали, що загальна сума вилучених підакцизних товарів із початку 2021 року становить понад 2,5 млрд грн, і цей показник вищий за рівень минулого року.

"З незаконного обігу вилучено понад 500 т лікеро-горілчаних виробів та 2 тис. т спирту. Вилучено приблизно 18 млн пачок цигарок, декілька мільйонів підроблених марок акцизного податку. З останнього – конфісковано понад 70 т тютюнової сировини під час обшуків у Дніпропетровській і Запорізькій областях, датованих початком серпня. Вилучено 40 тис. т контрафактного палива і, зокрема, у межах протидії тіньовому ринку палива ведеться кримінальне провадження щодо ухилення від оподаткування великою мережею АЗС на суму 240 млн грн. Усього встановлено та припинено 102 нелегальні виробництва підакцизної продукції. Наразі закінчено досудове слідство і спрямовано до суду 680 кримінальних проваджень, 19 із яких щодо злочинів, учинених у складі організованих груп", – перерахували у відомстві результати своєї роботи.

У Держфіскальній службі зазначили, що запитання до Мельника, а також інші матеріали, опублікували перед одним з етапів конкурсу на посаду глави Бюро економічної безпеки, у якому бере участь очільник ДФС.

"Деякі ЗМІ, журналісти та публічні особи вдаються до маніпуляцій громадською думкою, критикуючи діяльність Державної фіскальної служби, бажаючи таким чином протиправно вплинути на результати конкурсу. [...] На всі питання, що стосуються меж компетенції ДФС, служба готова надавати змістовні відповіді представникам ЗМІ та експертного середовища. Питання, які є відвертими маніпуляціями та перекручуваннями, не можуть бути предметом інтересу ДФС", – заявили у відомстві.

Там пообіцяли давати адекватну відповідь на "кожну публікацію", яка викривляє діяльність ДФС.

"У той же час будь-які публікації у ЗМІ та використання інструментів поширення неправдивої інформації через інтернет-ботів у соцмережах не призведуть до зміни курсу ДФС, спрямованого на ліквідацію тіньових ринків і забезпечення економічної безпеки України", – резюмували у відомстві.

Контекст:

Мельника призначили на посаду керівника Державної фіскальної служби у грудні 2020 року.

Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.

Мельник бере участь у конкурсі на посаду глави БЕБ, він увійшов до 12 претендентів, яких допустили до наступного етапу. Загалом на конкурс заявки подало 59 учасників.