У Харкові демонтували погруддя Пушкіна
У пресслужбі зазначили, що Харків – одне з міст України, які найбільше постраждали від російського вторгнення.
"У міській раді розуміють почуття тих харків'ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми, і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне й історичне середовище міста", – ідеться у повідомленні.
Міськрада показала кадри демонтажу погруддя і додала, що ця пам'ятка, а можливо, й інші, мають бути збереженими, але як саме – вирішуватимуть харків'яни вже у мирний час після перемоги України.
Зокрема, зазначили у пресслужбі, погруддя Пушкіна може стати частиною експозиції, присвяченої українському національно-визвольному руху, "адже більше ніж 100 років тому, ще перед революцією 1917 року, його збиралися знести активісти цього руху".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
В Україні після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого почали масово відмовлятися від назв, пов'язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам'ятники. Зокрема пам'ятники Пушкіну. Їх демонтували у Києві і Миколаєві.
26 вересня пам'ятник Пушкіну в Харкові облили "кров'ю".
У листопаді погруддя Пушкіну на площі Поезії в Харкові обклали мішками з піском. У міськраді пояснювали, що це зробили відповідно до рекомендацій Інституту національної пам'яті – "до подальшого розв'язання питання задля уникнення актів вандалізму". У міськраді заявили також, що оскільки у пам'ятника є статус національного значення, питання про його перенесення має вирішувати Кабмін.