У Харкові трьох поліцейських обвинувачують у тому, що вони не приймали заяв про грабіж і розбій заради гарної статистики
Усі троє підозрюваних були оперуповноваженими Холодногірського відділу поліції Харкова. Двом із них оголошено про підозру в лютому цього року, третьому – у травні.
За даними досудового слідства, підозрювані, прагнучи до гарних показників, відмовлялися приймати заяви від постраждалих унаслідок грабежу і розбою.
Прокуратура наводить кілька прикладів. За даними слідства, коли в березні 2020 року чоловік повідомив, що його пограбували, оперуповноважений відмовився приймати заяву і наказав потерпілому підписати аркуш паперу з надрукованим текстом про те, що він нібито знайшов гроші.
У вересні 2020 року в лікарню доправили чоловіка із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку та забоєм грудної клітки. Потерпілий пояснив, що на нього напали, побили та пограбували. Інший оперуповноважений Холодногірського відділу опитав потерпілого без письмової фіксації, заяви про злочин не прийняв і вмовив чоловіка заявити під відеозапис, що він не має претензій щодо злочину.
Ще одному чоловікові, якого пограбували в лютому 2020 року і побили так, що він потрапив до лікарні, один із поліцейських, за даними прокуратури, заявив, що злочинців поліція не знайде, а потерпілий нібито дістав тілесні ушкодження через власну необережність і гроші теж загубив сам.
Відомості про ці кримінальні правопорушення занесли в ЄРДР і розслідували лише після втручання обласної прокуратури під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами приховування тяжких злочинів від обліку.
Санкція статті, за якою обвинувачують поліцейських (ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу України, приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину), передбачає покарання у вигляді арешту на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.