У ЄС заявили, що створення в Україні антикорупційного суду – одне із зобов'язань, необхідних для безвізу
У Євросоюзі привітали факт подання президентом України Петром Порошенком законопроекту про антикорупційний суд, але заявили, що він не відповідає зобов'язанням України та вимогам Венеціанської комісії.
У Європейському союзі розкритикували законопроект про антикорупційний суд, який зареєстрував у Верховній Раді президент України Петро Порошенко. Про це йдеться у коментарі речника ЄС на запит "Європейської правди".
У ЄС привітали факт подання законопроекту, але заявили, що він не відповідає зобов'язанням України.
"Основні положення проекту не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії. Важливо, щоб ці питання були переглянуті, і ЄС доносить цей сигнал українській владі", – зазначили у Брюсселі.
Спікер підкреслив, що створення антикорупційного суду відповідно до зобов'язань України необхідне також для функціонування безвізового режиму.
"Його створення... вимагає також Європейська комісія в рамках моніторингу за механізмом візового призупинення", – ідеться в коментарі.
Водночас у Брюсселі зазначили, що готові співпрацювати з Україною в цьому питанні.
"Європейська правда" з посиланням на свої джерела повідомила, що наприкінці минулого тижня представництво ЄС в Україні надіслало листа на ім'я глави Адміністрації Президента України Ігоря Райніна, спікера парламенту Андрія Парубія і міністрів, у якому викладено позицію ЄС щодо законопроекту.
У представництві ЄС виданню заявили, що тривають консультації.
"Ми зараз ведемо розмови з АП і відповідними комітетами ВР з приводу антикорупційного суду", – заявили в прес-службі дипмісії.
9 жовтня 2017 року Венеціанська комісія розкритикувала українські законопроекти №6011 (авторства віце-спікера Оксани Сироїд (позафракційна), нардепів Єгора Соболєва ("Самопоміч"), Івана Крулька ("Батьківщина"), Сергія Лещенка, Світлани Заліщук та Мустафи Найєма (Блок Петра Порошенка) і №6529 (представника БПП Сергія Алєксєєва) про створення антикорупційних судів в Україні. Обидві ініціативи після цього відкликали з Верховної Ради.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов'язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Європейським союзом та Міжнародним валютним фондом.
11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав листа в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимог СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.
В АП заперечили, бо вважають, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії. Документ вивчають у профільному комітеті Ради.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.