"У когось на Банковій параноя". "Справа громад" і "Демсокира" спростували звинувачення Подоляка в організації мітингу під ОП
Громадська організація "Справа громад" спростувала звинувачення радника глави Офісу президента Михайла Подоляка в організації заворушень на Банковій під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка. Заяву опубліковано на сторінці організації.
21 березня Подоляк заявив у Facebook, що "ідеальну візуальну картинку ненависті і беззаконня" на акції під Офісом президента організував колишній глава держави Петро Порошенко за допомогою організацій "Рух опору капітуляції", "Вільні люди", "Демократична сокира" і "Справа громад".
У "Справі громад" пообіцяли, що коли організація робитиме якісь акції, то повідомить про це в установленому законом порядку. "Щодо минулої суботи, то ми не були серед організаторів – чого не було, того не було", – ідеться в заяві.
"Будь-які спроби навісити на нас чужі справи ми сприймаємо дуже просто – у когось на Банковій параноя. Нагадаємо, що цей медичний діагноз передбачає ідеї рівня "маячня" і, як наслідок, негативні емоції щодо оточуючих: образи, ворожість, патологічні ревнощі... Разом із тим, пане Подоляк, нас не здивувало, як швидко ОП нарахував 2 (два!) млн грн за чистку фасаду Банкової – хист пилити бабло на рівному місті "слуги" вивели на рівень безумовних рефлексів", – додали в організації.
Один із лідерів партії "Демократична сокира" Віктор Трегубов також повідомив, що його партія не тільки не організовувала акції, а й не була на ній.
"Ні, там учора не було ані мене, ані будь-якого організованого двіжу моєї партії. Подоляк, як завжди, бреше. Ми не прийшли просто тому, що організатори окремо попросили політичні сили не приєднуватися, і ми вирішили поважати таке прохання", – написав він.
У Києві 20 березня біля Офісу президента відбулася акція на підтримку Стерненка. Мітингувальники вимагали відпустити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова. Також серед їхніх вимог – відставка генпрокурорки Ірини Венедіктової і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а потім запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.
Організатор мітингу Сергій Філімонов вважає проведену акцію мирною, оскільки на ній ніхто не постраждав. Він додав, що на акції "готували перформанс", але биття вікон і димових шашок організатори не планували.
В ОПУ оцінили збитки від заворушень у 2 млн грн. Згідно з повідомленням на сайті Офісу президента, внаслідок запуску феєрверків постраждали двері і внутрішнє облицювання тамбура одного з під'їздів.
22 березня клінінгова компанія вже почала очищати будівлю від написів. Директор компанії Сергій Козолуп оцінив строк робіт у чотири дні. На запитання про оцінну вартість робіт Козолуп відповів: "Точно не 2 млн".
Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що у провокаторів був план щодо кровопролиття, але поліція не допустила цього. Поліція розслідує події як хуліганство.
Одного з учасників акції – ветерана АТО і засновника видавництва "Дім Химер" Владислава Стафійчука (Влада Сорда) – затримали. Його повідомили про підозру в хуліганстві.
Стерненка 23 лютого 2021 року визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справу, в якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу. Стерненко заперечує причетність до інциденту.