У Кремлі відреагували на пропозицію Зеленського щодо тристоронньої зустрічі з Путіним і Байденом
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак говорив сьогодні, що глава Української держави Володимир Зеленський запропонував президенту США Джо Байдену організувати таку тристоронню зустріч. Єрмак не відкинув проведення переговорів у форматі відеоконференції.
"Ми очікуємо реакції російської сторони, але наші американські партнери сприйняли нашу пропозицію з певним інтересом", – сказав він.
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі, відповідаючи на запитання про ймовірність такого саміту, зазначила, що поки їй нічого повідомити про наступні кроки у переговорному процесі.
Пєсков, коли його запитали, чи Москві надходили пропозиції від Вашингтона щодо цього, відповів негативно. "Поки нічого не надходило", – запевнив він.
Контекст:
Путін і Зеленський зустрічалися особисто лише раз – у грудні 2019 року у Парижі на саміті лідерів країн нормандського формату.
20 квітня 2021 року Зеленський запропонував Путіну зустрітися "у будь-якій точці Донбасу, де йде війна". Путін відповів за два дні і запропонував зустрітися у Москві. Глава Кремля заявив, що готовий до переговорів щодо двосторонніх відносин. Для "обговорення проблем Донбасу" керівництво України має зустрічатися з ватажками "ЛНР" та "ДНР", а "вже потім обговорювати їх із представниками третіх країн", сказав він.
Представники української делегації у тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі вважають, що президенту України не треба їхати на переговори до Москви. До Києва запрошувати Путіна некоректно, заявляв Єрмак.
В інтерв'ю італійській газеті La Repubblica, яке вийшло 27 квітня, Зеленський сказав, що його зустріч із Путіним могла б відбутися у Ватикані. "Це справді ідеальне місце для діалогу про мир", – переконаний президент України. Перед цим Зеленський говорив, що його "турбує не місце проведення, а зміст зустрічі".
21 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що Зеленський не зустрічатиметься з Путіним, якщо на цій зустрічі не буде тем окупованих Криму і Донбасу.
30 червня Путін говорив, що поки не бачить сенсу у зустрічі із Зеленським, оскільки "головні питання життєдіяльності України вирішують не в Києві, а у Вашингтоні. Почасти – у Берліні й Парижі".
Зеленський, реагуючи на заяву Путіна, назвав слова глави Кремля "пропагандистською мантрою, яку розраховано на внутрішнього споживача у самій Росії".
20 грудня Пєсков сказав, що зустрічі Путіна і Зеленського не готують, а від Києва не надходило "ніяких конкретних пропозицій".
Із Байденом за рік із моменту його вступу на посаду президента США Путін провів низку переговорів. У липні 2021 року в Женеві відбулася їхня особиста зустріч, у грудні два президенти провели переговори захищеною лінією відеозв'язку. Окрім того, Путін і Байден тричі говорили телефоном.