В ОАСК вважають, що Вищий антикорупційний суд незаконно зобов'язав Вовка виплатити штраф

Штраф на Вовка наклали за постійну неявку в суд
Фото: Павло Вовк / Facebook

Рішення Вищого антикорупційного суду України, яким на голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка наклали грошове стягнення в розмірі 4540 грн, незаконне, вважають в ОАСК.

Позицію пресслужби ОАСК опублікували на сайті суду 29 вересня.

Штраф на Вовка наклали за постійну неявку в суд для участі в розгляді клопотань про усунення його з посади голови суду та обрання запобіжного заходу. Як повідомили у ВАКС, рішення ухвалили за клопотанням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

В Окружному суді нагадали, що Вовк не вважає себе підозрюваним у справі, у межах якої його викликали у ВАКС.

"Це не лише його особиста позиція, але й позиція українського суду, Вищої ради правосуддя, Офісу генерального прокурора України і – найголовніше – позиція українського закону", – заявили в суді.

В ОАСК припустили, що у ВАКС і Національного антикорупційного бюро "свій особливий закон, своя правосвідомість і правозастосування, або вони вчилися не в українських вишах".

"Можливо, ці особи країну проживання переплутали або послуговуються якимись директивами чи меморандумами. Деяким особам рано чи пізно український закон доведеться прочитати і виконати, а найголовніше – відповідати за його систематичне ігнорування", – додали автори релізу.

Контекст:

17 липня 2020 року НАБУ повідомило, що правоохоронці вручили підозри голові ОАСК Павлові Вовку, його заступнику Євгенові Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновієві Холоднюку.

У НАБУ пояснювали, що Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351&³2; (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація ухвалення суддею (суддями) свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, судді діяли в межах злочинної організації, метою якої було захоплення державної влади через установлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів та Вищою радою правосуддя.

Підозри базуються на аналізі записів, які було зроблено в кабінеті Вовка й оприлюднено 26 липня 2019 року. Тоді у прокуратурі заявляли, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України.

В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів і їх дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковані.

11 суддів Окружного адмінсуду Києва скаржилися до Вищої ради правосуддя на тиск із боку правоохоронців.

Справу про зловживання в ОАСК розслідувало НАБУ, 17 березня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення досудового слідства. Водночас Вовк відмовлявся приходити як на допити в НАБУ, так і на засідання Вищого антикорупційного суду.

У липні 2020 року на сайті президента з'явилася петиція із закликом ліквідувати ОАСК "у зв'язку з повною втратою авторитету", в жовтні вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує перезавантаження Окружного адмінсуду Києва. У квітні 2021-го він вніс до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону про ліквідацію ОАСК. Цього законопроєкту поки не розглядали в сесійній залі, його лише внесено до порядку денного Ради.