У посольстві Білорусі в Києві заявили про "недружні дії України"

Дипломати обговорили українсько-білоруські відносини

Фото: Міністерство закордоних справ України / MFA of Ukraine / Facebook
10 серпня відбулася зустріч тимчасового повіреного у справах Білорусі в Україні Кирила Камишева з директором другого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України Василем Зваричем. Про це повідомила пресслужба посольства Білорусі в Києві.

Дипломати обговорили українсько-білоруські відносини.

"На порушені українською стороною питання, зокрема пов'язані з територіальною цілісністю України, надано вичерпні коментарі. До зовнішньополітичного відомства України було вкотре доведено глибоку заклопотаність білоруської сторони через недружні дії України до Білорусі, які ведуть до кризи у відносинах між країнами", – заявили в посольстві Білорусі.

Камишева викликали у МЗС після заяв Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, на пресконференції 9 серпня. Дипломата попередили, що заява Лукашенка про готовність визнати російський суверенітет над тимчасово окупованим українським Кримом рівнозначна співучасті у злочині РФ проти територіальної цілісності та суверенітету України.


Контекст:

Відносини Києва і Мінська загострилися влітку 2020 року – після того, як Україна відмовилася визнавати результати президентських виборів у Білорусі, а Лукашенка – обраним президентом країни. Також Київ висловлював підтримку білоруським учасникам протесту, які проводили масові акції проти фальсифікацій на виборах.

З 26 травня 2021 року – через примусове приземлення літака авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін до Вільнюса, і подальше затримання Протасевича і його дівчини Софії Сапеги – Україна вирішила припинити авіасполучення з Білоруссю, а з 29 травня заборонила білоруським літакам використовувати свій повітряний простір.

На початку липня Лукашенко вимагав повністю перекрити кордон з Україною, заявивши, що з України "надходить величезна кількість зброї".

На нараді із силовиками 5 серпня Лукашенко назвав курс України "додатковою загрозою" і звинуватив владу країни у проведенні "політики конфронтації".