У Раду подали пропозицію щодо призначення нового омбудсмена замість Денісової
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук подав до парламенту пропозицію щодо призначення народного депутата, члена депутатської групи "За майбутнє" Дмитра Лубінця на посаду уповноваженого парламенту з прав людини. Про це Стефанчук повідомив у Facebook.
"Відповідно до вимог законодавства вніс пропозицію щодо кандидатури народного депутата України Лубінця Дмитра Валерійовича на посаду уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", – написав Стефанчук.
Лубінець родом із Волновахи, з 1998-го до 2003 року навчався на історичному факультеті Донецького національного університету на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики, а з 2008-го до 2013 року – на юридичному факультеті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.
З 2010-го до 2014 року був депутатом Волноваської міської ради. 2014-го вперше став нардепом, був членом української делегації в ПАРЄ.
У 2019 році його вдруге обрали до Верховної Ради як безпартійного самовисуванця в окрузі №60 (Донецька область). Також зараз він голова комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, міста Севастополя, національних меншин та міжнаціональних відносин.
Контекст:
Денісова була уповноваженою Верховної Ради України з прав людини з березня 2018 року.
30 травня 2022 року Денісова заявила, що отримала інформацію про звільнення її з посади, яке заплановано на 31 травня, унаслідок оголошення недовіри народними депутатами України. За її словами, ця команда надійшла від президента Володимира Зеленського. Денісова назвала такі плани незаконними, зазначивши, що її обрали на п'ять років.
Член парламентського комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Ради Павло Фролов заявив, що Денісова "майже не виконувала своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій, іншої правозахисної діяльності".
"Незрозуміла концентрація медійної роботи омбудсмена на багаточисленних деталях "сексуальних злочинів, учинених у неприродній спосіб", та "зґвалтуваннях дітей" на окупованих територіях, які не могла підтвердити доказами, лише шкодила Україні та відволікала увагу світових ЗМІ від дійсних потреб України", – наголосив Фролов.
31 травня Рада звільнила Денісову. Рішення підтримало 234 нардепи. Денісова заявила, що має намір оскаржити своє звільнення в суді.