У разі скорочення західної підтримки України росіяни будуть вчиняти більше звірств – МЗС

В Україні не розглядають сценарії скорочення США військової допомоги Києву, зазначили у МЗС
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Імовірне скорочення військової допомоги Україні не приведе до переговорів із країною-агресором РФ. Про це під час брифінгу 7 листопада заявив речник МЗС України Георгій Тихий, його цитує "Укрінформ".

"Якщо Україна матиме меншу підтримку, війна буде ширитися, і росіяни будуть вчиняти більше звірств проти українського народу. І тоді це змусить знову громадську думку в країнах-партнерах відновити підтримку", – зазначив Тихий.

За його словами, в Україні не розглядають сценарії скорочення США військової допомоги Києву, оскільки це не в інтересах Вашингтона.

Контекст:

3 листопада угорський прем'єр Віктор Орбан заявив, що Європі доведеться переглянути підтримку України в разі обрання Дональда Трампа президентом США. За словами Орбана, Європа "не зможе винести тягар війни наодинці".

Трамп неодноразово говорив, що після обрання його главою Білого дому закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас він ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ і України.

WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Натомість США і далі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США. Видання наголошувало, що Трамп ще не визначився зі стратегією щодо війни в Україні.

Президентські вибори у США відбулися 5 листопада, перемогу на них здобув Трамп. Глава Української держави Володимир Зеленський вірить, що Трамп хоче швидкого закінчення війни в Україні, але "це не значить, що так вийде".