У разі знищення будівлі Верховної Ради є чотири альтернативні місця для збирання нардепів – Стефанчук

У Раді готувалися до дій в умовах бойових дій
Фото: Верховна Рада України / Facebook
Перед масштабним вторгненням російських військ в Україну у Верховній Раді проводили навчання, як діяти в умовах війни. Про це спікер парламенту Руслан Стефанчук повідомив "Укрінформу" в інтерв'ю, яке було опубліковано 15 травня.

"Парламент почав готуватися до можливих серйозних загострень орієнтовно наприкінці минулого року. Ми не очікували, що буде повномасштабна війна. Мені здається, жодна людина, яка має здоровий глузд, не очікувала, що в середині ХХІ століття може бути повномасштабна війна", – сказав він.

За словами спікера, із кінця 2021 року в Раді почали перевіряти мобілізаційну підготовку, тобто як "забезпечені питання з логістикою, зв’язком, можливостями спілкування між депутатськими групами і фракціями для того, щоб забезпечити їхню присутність на роботі, у тому числі в альтернативних приміщеннях, а не безпосередньо в будівлі парламенту".

"Окрім цього, ми перевіряли наявність засобів захисту для народних депутатів, пропрацьовували альтернативні варіанти і способи ведення пленарних засідань. [...] Наприклад, у разі знищення будівлі парламенту ми мали дві точки в Україні, де народні депутати могли б зібратися на засідання. У нас також були пропрацьовані різні маршрути до цих точок", – пояснив Стефанчук.

Він зазначив, що ще дві альтернативні точки були в Києві – на випадок, якби не було змоги виїхати зі столиці. У цих точках можна "зібратися та ухвалювати рішення, необхідні українському народові".

"Загалом ми пропрацювали дві позиції в Києві та дві в інших регіонах України. Географічно я не можу повідомити, де вони знаходяться, але така робота, безумовно, була проведена", – наголосив Стефанчук.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Під час масштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, окупантам удалося захопити частину Київської області та підійти до столиці, проте згодом Збройні сили України витіснили загарбників за межі регіону.

Засідання парламенту України відбуваються, незважаючи на воєнний стан у країні.