У РФ мають змінитися еліти, а у міжнародному праві – щоб виник прецедент жорсткого покарання за агресію – ОП
"Важливо, щоб у РФ відбулася зміна еліти, а у міжнародному праві виник прецедент жорсткого покарання за агресію", – написав він.
Радник глави ОП також зазначив, що "Україна консолідована у намірі повернути свої території у межах 1991 року".
"Шляху відступу/компромісу немає, тому що ми у себе вдома. Є рішучість і пам'ять про заплачену ціну", – наголосив Подоляк.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Президентом Росії понад 20 років (з невеликою перервою) є Володимир Путін. Саме він у лютому 2022 року оголосив про вторгнення в Україну.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької і Луганської областей.
Україна наполягає на створенні спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України, оскільки Міжнародний кримінальний суд та інші такі інституції на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів.
Необхідність створення спецтрибуналу для Росії уже підтримала низка європейських і міжнародних інституцій, зокрема Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, парламентські асамблеї НАТО та ОБСЄ, а також окремі країни (наприклад, Франція, Німеччина та Латвія).
2 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що міжнародний центр із розслідування злочину агресії РФ проти України працюватиме у Гаазі, і наголосила, що цю роботу запустять дуже швидко. У ній братимуть участь європейське агентство Євроюст, Україна, Нідерланди та партнери з Об'єднаної слідчої групи, яка розслідувала катастрофу рейсу МН17.