У СІЗО Насіров буде в більшій безпеці, ніж під домашнім арештом – активіст "Автомайдану" Гриценко
Відсторонений від посади голови Державної фіскальної служби України Роман Насіров є основним свідком із багатьох питань, що стосуються вищого керівництва країни, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" активіст "Автомайдану", колишній боєць АТО і екс-депутат Київради Олексій Гриценко.
Активіст "Автомайдану", колишній боєць АТО і екс-депутат Київради Олексій Гриценко в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив про необхідність продовжити контроль за перебігом справи відстороненого від посади голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Романа Насірова.
"До чого закликає "Автомайдан"? Контролювати, що відбуватиметься в апеляційному суді щодо справи Насірова 13 березня, у понеділок. Якщо суд діятиме нормально – ніяких дій ми розпочинати не будемо. А якщо знову побачимо очевидні факти порушень – вирішимо, що робити далі. Ні про який тиск і мови немає. Це відкритий суд, а отже, будь-який громадянин може на нього прийти і поспостерігати за перебігом судового процесу", – зазначив Гриценко.
На його думку, сума застави за Насірова має бути вища, ніж та, яку встановив суд.
"Головна небезпека – що Насірова можуть відпустити під домашній арешт або зменшити заставу. Ми вважаємо, що застава має бути значно вищою озвучених 100 мільйонів гривень, тим паче, що у справі Насірова фігурує цифра 2 мільярди гривень. Хоча ми розуміємо, що реальна діяльність Насірова на посаді голови ДФС стосувалася куди більших сум. Сподіваюся, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури доб'ються збільшення застави", – підкреслив активіст.
Він не виключає, що якщо Насірова випустять під домашній арешт, він може повторити долю першого заступника голови фракції Партії регіонів Михайла Чечетова, який 28 лютого 2015 року викинувся з вікна власної квартири на 17 поверсі, або екс-голови МВС Юрія Кравченка (помер 4 березня 2005 року внаслідок двох вогнепальних поранень у голову. Офіційна версія слідства – самогубство. – "ГОРДОН").
"Якщо Насірова випустять під домашній арешт, є високий ризик, що він утече або з ним щось трапиться. У нас Чечетов і Кравченко "раптово" життя самогубством покінчили. Думаю, в СІЗО Насіров буде в більшій безпеці, ніж під домашнім арештом. Тим паче він – основний свідок із багатьох питань, що стосуються вищого керівництва України", – резюмував Гриценко.
Уночі 7 березня Солом'янський районний суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 100 млн грн. Голова ДФС заарештуваний на 60 днів – до 30 квітня поточного року.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що будуть оскаржувати це рішення і домагатися, щоб сума застави склала 2 млрд грн.
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють Насірова у зловживанні владою і службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу), що спричинило шкоду на суму майже 2 млрд гривень. За даними слідства, на посаді керівника Держфіскальної служби він ухвалював рішення в інтересах депутата Олександра Онищенка, проти якого розслідують справу за підозрою в махінаціях із газом.
Підозру голові ДФС вручили пізно ввечері 2 березня в лікарні "Феофанія". Після того як правоохоронці зачитали повідомлення, Насірова перевели до кардіологічної реанімації. Лікар заявив, що у чиновника стався інфаркт. Пізніше чиновник спростував цю інформацію. Насіров заявив, що подасть позов до Європейського суду з прав людини.
3 березня Кабінет Міністрів відсторонив його від виконання обов'язків до закінчення розслідування.