У "Слузі народу" попередили своїх нардепів, що за об'єднання з Разумковим заберуть мандат
"Якщо депутати-списочники виходять зі "Слуги народу", то нехай складають мандат та йдуть на вибори. У нас звільняються округи. Нехай підуть на вибори та скажуть виборцям: "Ми нова партія Дмитра Разумкова. Ми також просимо отримати від вас політичний мандат". Так буде чесніше", – вважає Мотовиловець.
Він зазначив, що поки що не чув ні від кого з колег про бажання об'єднатися з ексспікером.
На уточнення, підтримав би Мотовиловець виключення з парламенту нардепів із фракції Василя Мокана та Неллі Яковлєвої, які були бізнес-партнерами Разумкова і яких саме він привів до списку, заступник голови фракції відповів заперечно, зазначивши, що вважає їх ефективними депутатами.
"Якщо вони хочуть вийти самі, я проголосую за застосування до них імперативного мандата. Складайте мандат", – уточнив він.
Мотовиловець заявив також, що "хотів би бачити Дмитра Разумкова найефективнішим депутатом фракції "Слуга народу".
5 листопада стало відомо, що Разумков створює у Верховній Раді міжфракційне об'єднання "Розумна політика". За даними ЗМІ, до нього увійде приблизно 25 народних депутатів, зокрема представники монобільшості Неллі Яковлєва, Василь Мокан, Артем Дмитрук та Олег Воронько.
Контекст:
Разумков обіймав посаду спікера Ради з 29 серпня 2019 року до 7 жовтня 2021 року. На цій посаді його замінив Руслан Стефанчук, який раніше був першим віцеспікером.
Разумков 2019 року був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов до Ради під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.
Відкликали Разумкова з посади спікера на тлі розбіжностей із монобільшістю щодо закону про олігархів. За проголосувало 284 нардепи, до того ж 215 голосів дала фракція "Слуга народу".
Після відкликання з посади спікера Разумков робив критичні заяви на адресу провладної команди, він вважає, що частина політиків відійшла від принципів, за якими їх обирали 2019 року.
Зараз Разумков є позафракційним депутатом. У "Слузі народу" обговорюють можливе позбавлення Разумкова депутатського мандата, колишній спікер вважає, що це буде незаконно.
Разумков натякав, що створюватиме власну політичну партію. Водночас на запитання щодо президентських амбіцій він відповідає ухильно. "Я не казав "ні", – говорив він 31 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24".
Якщо Разумков створить свою партію і піде з нею на вибори, вона пройде до Верховної Ради, свідчать дані опитування, проведеного з 23-го до 27 жовтня Центром Разумкова. Партію Разумкова підтримало б 5,5% українців. Лідером парламентського рейтингу залишається "Слуга народу" (15%), на другому місці – "Європейська солідарність" (12,4%).