У "Слузі народу" й Офісі президента пояснили, чому вирішили не звільняти Резнікова

Резніков (на фото) "вкрай ефективний щодо комунікацій з нашими партнерами", зазначили в ОПУ
Фото: EPA
Народна депутатка від "Слуги народу" Мар'яна Безугла, голова цієї фракції Давид Арахамія й радник голови Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк прокоментували 6 лютого, чому вирішили не розглядати питання відставки міністра оборони України Олексія Резнікова.

Напередодні, 5 лютого, Безугла за підсумками закритого засідання фракції "Слуга народу" анонсувала у Facebook відставку глав двох міністерств – оборони та стратегічних галузей промисловості України.

"Щодо Міноборони та Мінстратегпрому – поки призупинили, цього тижня відставок та призначень не буде, – повідомила Безугла у Facebook 6 лютого. – Ризики для системи загалом перед "Рамштайном" і з огляду на можливий наступ оцінюємо".

Питання про кадрові зміни в секторі оборони України поки що "не стоїть", розповів в інтерв'ю Forbes Арахамія.

"Якщо воно виникне – будемо про це говорити предметно, а не гіпотетично, – зазначив нардеп. – У мене немає підстав думати, що він [глава Міноборони Олексій Резніков] якимось чином брав участь у можливих схемах. Він дуже ліберальний керівник і делегує майже всі процеси. До того ж сам він дуже зайнятий у міжнародних питаннях. Тому не виключено, що поки він займається іншою аджендою, у міністерстві відбувалося те, що зрештою вийшло назовні".

Резніков "вкрай ефективний щодо комунікацій з нашими партнерами", заявив в ефірі національного телемарафону Подоляк. Відеозапис його промови опубліковано в YouTube ТСН.

"Це дуже важлива складова. Ми зараз говоримо про стан війни, в якому знаходиться Україна. Я розумію, що в людей є певна емоція, коли ти отримуєш дані, що щось, там, десь крадуть. Ти хочеш одразу прийняти всі рішення... Але я трошки інакше дивлюся. Війна ж не закінчилася, у нас надто складні переговори сьогодні щодо ракет підвищеної дальності, щодо штурмової авіації, щодо логістичного забезпечення снарядами... Нам потрібно дуже багато і патронів, і снарядів, і амуніції, – сказав радник глави ОПУ. – І оцим постійно займався пан Резніков, в нього були чудові особисті відносини… Переговори — це не тільки математичні формули, а ще й особисті відносини, ще й довіра".

За словами Подоляка, якщо говорити про заміну Резнікова, "треба ж буде розуміти, а чи знайдемо ми таку кандидатуру, яка зможе оці питання на себе перебрати й отримати довіру і добрі особисті відносини".

"Була його [Резнікова] заява, що, якщо президент буде наполягати в рамках політичної відповідальності щодо міністра оборони, Резніков, безумовно, напише заяву про відставку і піде у відставку. Але це, я думаю, що декілька днів треба витримати для того, щоб не спекулювати", – наголосив радник глави ОПУ.

Контекст:

Міністром оборони України Резнікова призначили 4 листопада 2021 року.

У січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців із Міноборони звільнили директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького й заступника міністра В'ячеслава Шаповалова.

5 лютого "Українська правда" повідомила з посиланням на джерела в уряді й силових відомствах, що Резніков, можливо, піде у відставку, а посаду глави оборонного відомства, імовірно, обійме глава розвідки Кирило Буданов.

Про ймовірне звільнення Резнікова 1 лютого також повідомляло LIGA.net. За даними видання, Резніков хотів звільнитися ще влітку 2022 року, але не зробив цього через те, що "на ньому було зав'язано" процес надання Україні зброї для боротьби з російською агресією. Водночас сам Резніков заявив, що "хтось воює з ним", а він "воює за зброю".

Під час пресконференції 5 лютого Резніков прокоментував свою ймовірну відставку. Він заявив, що рішення про це має ухвалити президент України Володимир Зеленський.

Того самого дня Арахамія повідомив, що Резнікова в межах уряду переведуть на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, а посаду глави Міноборони обійме Буданов.

Резніков після цього заявив, що йому не пропонували очолити Мінстратегпром, а якби пропозиція надійшла, то "відмовився б від неї".