У сьомому пакеті санкцій ЄС проти РФ Україна хоче бачити повне від'єднання російських банків від SWIFT та ембарго на золото – Кулеба

Кулеба хоче введення нових персональних санкцій проти росіян, щоб "їм усім було боляче"
Фото: ЕРА

У сьомому пакеті санкцій Євросоюзу проти РФ Україна хоче бачити від'єднання російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT та ембарго на золото. Про це в опублікованому 4 липня інтерв'ю LB.ua заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

"Ми хочемо там бачити повне відключення російських банків від SWIFT, чіткі заходи на блокування можливостей Росії розпоряджатися своїм золото-валютним резервом, тобто, умовно кажучи, ембарго на взаємодію з російським золотом. Ми хочемо там бачити відрізання Росії від світової морської торгівлі. Це означає насамперед неможливість операторів кораблів надавати свої танкери в розпорядження Російської Федерації", – сказав Кулеба.

Міністр зазначив, що, за останніми даними, найбільшими постачальниками танкерів для перевезення російської нафти морем є приватні грецькі компанії. За його словами, так вони "витягують Росію із зашморгу нафтового ембарго".

Україна також хоче введення нових персональних санкцій проти росіян, щоб "їм було боляче,  їхнім близьким, їхнім коханкам, щоб усім було боляче".

Водночас він зазначив, що узгодження сьомого пакету санкцій ЄС буде ще важчим, ніж шостого, "але ми його теж ухвалимо".

Контекст:

Після вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Євросоюз, США та їхні союзники ввели кілька пакетів санкцій щодо Російської Федерації, представників її влади та бізнесу.

Європейська рада 3 червня затвердила шостий пакет санкцій. До нього входить низка обмежень: персональні санкції проти бізнесменів, членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, поетапна відмова від російської нафти, зупинення мовлення трьох російських каналів ("Россия РТР" / "РТР-Планета", "Россия 24" і "ТВ Центр – Международный"), низка експортних обмежень та від'єднання від системи SWIFT трьох банків, зокрема найбільшого у країні – "Сбербанка". Спочатку планували, що ембарго на нафту буде повним.

За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого до червня на РФ було накладено майже 8,5 тис. обмежень. А всього з 2014 року – понад 11 тис.