У справі про спробу підкупу Юрія Тимошенка затримали голову Партії захисників України Костанчука та учасника бойових дій на Донбасі Іщенка – ЗМІ
За даними джерел видання "theБабель", окрім затриманих голови Партії захисників України Тараса Костанчука та учасника бойових дій на Донбасі Олександра Іщенка, у справі про спробу підкупу кандидата в президенти Юрія Тимошенка є ще один фігурант.
У справі про спробу підкупу кандидата в президенти України Юрія Тимошенка силовики затримали голову Партії захисників України Тараса Костанчука та учасника бойових дій на Донбасі Олександра Іщенка, повідомили 6 березня джерела видання "theБабель" у правоохоронних органах.
За версією слідства, вони вмовляли Юрія Тимошенка відмовитися від участі у виборах за 5 млн грн. Джерела стверджують, що Костанчук вів переписку з народним депутатом, "який просив його закінчити справу швидше".
За даними видання, Костанчуку 54 роки, він народився в Алчевську Луганської області, дев'ять років жив в Італії. У 1998 році повернувся в Україну й очолив ЗАТ "Агротранспортна координаційна служба". У 2000-х здобув юридичну освіту в Київському національному університеті внутрішніх справ.
Костанчук у складі батальйону "Донбас" брав участь у бойових діях під Іловайськом, деякий час був помічником нардепа від "Самопомочі" Семена Семенченка на громадських засадах. До цього, із 2007-го до 2012 року, був помічником депутата від "Нашої України – Народної самооборони" Юрія Кармазіна. На президентських виборах 2014 року як довірена особа працював із кандидатом від Опозиційного блоку Юрієм Бойком. Пізніше Костанчук пояснював, що отримав посвідчення представника Бойка в межах конспірації, щоб поїхати в Донецьк і Луганськ. Але знайомий із Костанчуком співрозмовник "theБабель" стверджує, що Бойко ще деякий час мав на нього вплив.
У 2015-му на місцевих виборах пройшов до міськради Вишневого Київської області за списком Блоку Петра Порошенка, але згодом склав повноваження.
У липні 2015 року на довиборах до парламенту Костанчук балотувався у 205-му окрузі в Чернігові. Його конкурентом був нинішній заступник голови парламентської фракції Блоку Петра Порошенка Сергій Березенко. Тоді правоохоронці затримали автомобіль зі списками виборців, кількома сотнями тисяч гривень у конвертах, агітаційною продукцією Березенка і зброєю. Костанчук узяв відповідальність на себе. Бізнесмен Геннадій Корбан вважав Костанчука технічним кандидатом Березенка.
Костанчук також був членом руху екс-голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка "Справедливість", у квітні 2018 року на сайті партії повідомили, що більше з ним не співпрацюють.
Костанчук планував брати участь у президентських виборах 2019 року. Його висунула Партія захисників України, яка до 13 листопада 2018 року мала назву "Колос миру". ЦВК у реєстрації йому відмовила. Причиною став пункт програми про страти для держслужбовців-корупціонерів, оскільки він порушував конституційні права громадян.
"Преступности.НЕТ" із посиланням на джерело в Державному бюро розслідувань також повідомляє про затримання Костанчука.
Про другого фігуранта справи, Олександра Іщенка, відомо тільки те, що він теж воював у батальйоні "Донбас" і пройшов Іловайськ.
За інформацією співрозмовника "theБабель", у справі є третій фігурант. Поки про нього подробиць не повідомляють.
6 березня генпрокурор Юрій Луценко заявив про затримання правоохоронцями двох осіб, які намагалися вручити "долари США в еквіваленті 5 млн грн" Юрію Тимошенку за відмову балотуватися в президенти. У Держбюро розслідувань також повідомили про затримання двох осіб, серед яких – лідер політичної партії. Пізніше в Генпрокуратурі уточнили, що під час передання грошей було затримано лише одного підозрюваного, який очолює партію, а другого затримали згодом.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права) Кримінального кодексу.
Юрій Тимошенко заявив, що йому 12 разів робили різні пропозиції у зв'язку з його наміром брати участь у виборах – намагалися залякати або підкупити.