У цивільної дружини Козака квартира в Москві за $13 млн – "Схеми"
Цивільна дружина народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака Наталія Лавренюк володіє квартирою площею 657 м&³2; у центрі Москви. На момент придбання ринкова вартість цього житла становила $13 млн. Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми", яка виходить на "Радіо Свобода".
Ще восени 2019-го "Схеми" встановили, що в нардепа є цивільна дружина Наталія Лавренюк, яка володіє спільним нафтовим бізнесом у Росії з головою політради ОПЗЖ Віктором Медведчуком і його дружиною Оксаною Марченко. Козак із Лавренюк разом подорожують, відвідують свята, ділять побут і мають спільну дитину. У декларації нардеп її не вказує.
Відповідно до виписки з реєстру прав РФ, у березні 2020 року Лавренюк стала власницею квартири в одному з найдорожчих житлових комплексів російської столиці Knightsbridge Privat Park (Москва, вулиця Єфремова, 19).
Також у цьому комплексі Лавренюк має чотири паркомісця й кілька підвальних приміщень.
Knightsbridge Privat Park складається з чотирьох семиповерхових будинків в англійському неокласичному стилі із закритим парком площею 2 га. Будинки названі на честь англійських династій: Тюдори, Віндзор, Ланкастери, Стюарти. В офіційному буклеті повідомляють, що дизайн створили відомі дизайнери, серед яких компанія племінника королеви Великобританії Девіда Лінлі.
Комплекс також відомий високою вартістю житла й тим, що в ньому живе російська владна еліта. Журналісти-розслідувачі The Insider знаходили там квартиру керівника "Почты России" Миколи Подгузова (386 м&³2;) та сестри глави уряду РФ Михайла Мішустіна (170 м&³2;). Але площа квартири Лавренюк значно перевищує розміри приміщень російських урядовців у цьому комплексі.
У "Схемах" зазначають, що попри введення Україною персональних санкцій проти Козака, вони, імовірно, не зачеплять значної частини його активів і майна, що входить у сферу його впливу, оскільки оформлені на його цивільну дружину, яку він роками не вносить до своєї декларації про майно й доходи, хоча цього вимагає закон.
Президент України Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо Козака й телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne, які йому належать.
Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припинено строком на п'ять років. Окрім того, під санкції потрапили літаки, якими, імовірно, користувалися Медведчук і Козак. Тепер літаки не можуть входити в повітряний простір України, здійснювати приземлення на території країни й брати пасажирів.
Провайдери одразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про "політичну розправу" й пообіцяли боротися "за своє право вести мовлення для українців".
Блокування "112 Україна", ZIK і NewsOne не має нічого спільного з наступом на свободу слова, підкреслила прессекретарка Зеленського Юлія Мендель. За її даними, є підтвердження того, що ці канали фінансують із Росії.
Центр протидії корупції та ще 17 громадських організацій 4 лютого написали відкритий лист міністерству фінансів США та голові Держдепартаменту США Ентоні Блінкену, у якому просять занести Козака й дружину Медведчука Оксану Марченко до списку санкцій мінфіну США – OFAC. Медведчук перебуває під санкціями США з 2014 року.