У ДФС заявили, що відомство не встигнуть ліквідувати до кінця року. У ЄС називали це умовою для виділення Україні кредиту
Україна не встигне ліквідувати Державну фіскальну службу до кінця 2020 року. Процедура ліквідації всієї структури потребує більше часу, про це заявив в.о. голови ДФС Сергій Солодченко.
В Україні не встигнуть до кінця року ліквідувати Державну фіскальну службу (ДФС). Про це в інтерв'ю LIGA.net, яке опубліковано 29 вересня, повідомив в.о. голови ДФС Сергій Солодченко.
За його словами, податкову міліцію до кінця року ліквідувати можливо, усю ДФС – ні.
"У випадку з податковою міліцією у нас є певна кількість слідчих, після створення нового органу вони підуть улаштовуватися на нову роботу. ДФС – правонаступник багатьох великих структур, наприклад, Міністерства доходів і зборів. У нас є чимало людей, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною, є майно, яке треба передавати, зокрема йдеться про окуповані території. Усі ці моменти потребують значного часу і дотримання певних процедур", – сказав Солодченко.
За оцінками в.о. голови ДФС, на це можуть витратити приблизно рік після ухвалення закону про Бюро економічної безпеки. У фіскальній службі, за інформацією Солодченка, зараз працюює 5 тис. осіб у регіонах і в центральному апараті.
ДФС створили постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року через реорганізацію Міністерства доходів і зборів, яке, зі свого боку, указом президента від 24 грудня 2012 року об'єднало в собі Державну податкову та Державну митну служби України. Діяльність ДФС координує уряд.
Кабінет Міністрів України у грудні 2018 року розділив ДФС на Державну митну службу і Державну податкову службу.
"Поділ ДФС на дві служби є важливим кроком на шляху до побудови якісної системи адміністрування податків і зборів. Реформа ДФС створить підґрунтя для демілітаризації податкових органів, покращить якість сервісів, які надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових та митних органів", – зазначив тодішній заступник міністра фінансів Сергій Верланов.
У липні 2020 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав меморандум і кредитну угоду з Єврокомісією про виділення Україні €1,2 млрд. Шмигаль повідомив, що для надання траншу в розмірі €600 млн ЄС вимагає ліквідувати Державну фіскальну службу до кінця 2020 року.
3 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №3087-д про створення в Україні нового правоохоронного органу – Бюро економічної безпеки.