У Верховній Раді підготують компромісний варіант законопроєкту про мобілізацію – Кравчук

Кравчук розповіла, що триває робота над законопроєктом про мобілізацію
Фото: Yevheniya Kravchuk / Facebook

Урядовий законопроєкт про мобілізацію не винесуть на розгляд Верховної Ради в тому вигляді, у якому його зареєстрували. Про це заявила заступниця голови комітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук (фракція "Слуга народу") в ефірі національного телемарафону, відео опублікував телеканал "Рада" в Telegram.

"Ми вже розуміємо, що в оригінальному вигляді законопроєкт не буде голосуватися, прийматися. І я думаю, що це буде все-таки комітетська версія, є профільний комітет із питань безпеки й оборони. І цього тижня робочі групи вже будуть напрацьовувати більш компромісний варіант, який би дозволив його проголосувати в сесійній залі", – сказала Кравчук.

За її словами, над цим працює велика міжвідомча група. Є певні занепокоєння, щоб не було корупційних норм, сказала вона.

"Люди мають відчувати справедливий підхід. І зрозуміло, що бійці, які на фронті із самого початку, також мають розуміти горизонт планування – коли прийдуть і їх змінять. Але прийти мають підготовлені, навчені люди", – сказала вона.

Контекст:

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації й демобілізації в Україні. Його можуть ухвалити ще до кінця 2023 року, говорили тоді.

Президент України Володимир Зеленський повідомляв 24 листопада, що доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерієві Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денисові Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації в Україні.

У грудні українські територіальні центри комплектування (колишні військкомати) посилили роботу з мобілізації, зокрема стали частіше видавати повістки у спортзалахресторанах і в інших місцях.

19 грудня Зеленський заявляв, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. За його підрахунками, мобілізація такої кількості людей "коштуватиме Україні додатково 500 млрд грн".

25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації із 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів – накладати певні обмеження прав.

26 грудня, коментуючи інформацію щодо плану мобілізувати 400–500 тис. українців, Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну "на конкретні цифри". Також головнокомандувач зазначив, що не задоволений роботою військкоматів.