"У Києві не мобілізують – усі гуляють і веселяться". Росія хоче добитися розколу в Україні, планують кампанію проти мобілізації – ГУР
Російські аналітики, наближені до Кремля, підготували пропозиції вищому військово-політичному керівництву РФ для "ефективнішого" продовження війни проти України у 2024 році. Зокрема, вони планують інформаційно-психологічну спецоперацію на тему мобілізації у спробах розколоти Україну. Про це Головне управління розвідки Міністерства оборони України попередило 29 грудня в Telegram.
Як зазначає українська військова розвідка, зруйнувати єдність усередині України окупанти пропонують через проведення кількох гібридних "вибухових" кампаній разом із продовженням інтенсивних бойових дій.
У ГУР з'ясували, що серед основних цілей ворога – дискредитація процесу мобілізації в Україні, сприяння масштабному відтоку населення із країни і розкол за регіональним принципом.
Зокрема, аналітики, за даними української розвідки, запропонували Кремлю використовувати такі наративи:
- "Юґо-восток [України] воюєт за інтєрєси бандеровцев";
- "Ґаліция без сєпаратістов уже давно вступіла би в ЄС";
- "В Кієвє нє мобілізіруют – все ґуляют і вєсєлятся".
Водночас кремлівські аналітики вважають, що в Україні не залишилося політичних сил, здатних змінити вектор розвитку держави, а кількість тих, хто колись був симпатиком "русского мира", катастрофічно впала.
Окрім того, за даними української військової розвідки, російські спецслужби планують ІПСО з використанням теми президентських виборів в Україні. Мета кампанії – підірвати легітимність президента України Володимира Зеленського і керівництва країни.
Контекст:
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації і демобілізації в Україні. Його можуть ухвалити ще до кінця 2023 року, говорили тоді.
Президент України Володимир Зеленський повідомляв 24 листопада, що доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерієві Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денисові Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації в Україні.
У грудні українські територіальні центри комплектування (колишні військкомати) посилили роботу з мобілізації, зокрема стали частіше видавати повістки у спортзалах, ресторанах і в інших місцях.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. "Вони запропонували мобілізувати додаткових 450–500 тис. людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, щоб підтримати цей напрямок", – сказав глава держави.
25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації із 27 до 25 років, скасування строкової служби та поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів – накладати певні обмеження прав.
26 грудня, коментуючи інформацію щодо плану мобілізувати 400–500 тис. українців, Залужний заявив, що військове командування не подавало запитів Кабміну "на конкретні цифри". Також головком заявив, що не задоволений роботою військкоматів.