Учасниця конкурсу на посаду в НАБУ заявила, що в бюро є "секретний політтехнолог". У НАБУ відповіли

Глава НАБУ заявив, що політтехнологів у бюро немає
Фото: nabu.gov.ua
У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) є політтехнолог, про якого мало хто знає. Про це 4 травня заявила у Facebook представниця Гельсінської групи із прав людини Ольга Комарова, яка стверджує, що бере участь у конкурсі на посаду заступника глави управління зовнішніх зв'язків у НАБУ.

Вона зазначила, що "чесно пройшла конкурс" і мала обійняти цю посаду, проте заступниця директора НАБУ Поліна Лисенко заявила їй, що працювати вона не буде, оскільки бюро потрібні детективи.

"Лисенко повідомила мені, що є два варіанти: перший – мене просто не призначить директор НАБУ. Без підстав. Просто. Другий – мене призначать, а через день звільнять, бо цю посаду скоротять. [...] Спіч, мабуть, був спрямований на те, щоб я сама відмовилася від посади. Я цього не робитиму", – написала Комарова.

Вона робить висновок, що саме з приходом Лисенко в НАБУ "різко змінилися" правила.

"Думка конкурсної комісії може бути помножена на нуль. І підтвердженням цього є те, що з приходом Поліни Лисенко в НАБУ з'явився політтехнолог. Я згадала про це на зустрічі. Його заступниця називає "піарником" і каже, що він працює на гроші донорів, здивована, що я знаю – типу це секретна інформація. Серйозно? Секретний політтехнолог. Дуже кумедно", – заявила Комарова.

Вона підкреслила, що "політтехнолога наймають без конкурсу і він напряму впливає на роботу бюро, а від людини, яка пройшла чесний відбір, вирішують просто позбавитися".

"Я розчарована і мені дуже гидко. Вважаю, що ця ситуація має стати предметом розслідування внутрішнього контролю НАБУ як мінімум. А взагалі, громадськості час запустити свої здібності зцілювати державні органи, які захворіли. Таке враження, що тут з'явилася ракова пухлина. Поки перша стадія. Якщо не видалити, то загине весь орган", – вважає Комарова.

Ситуацію Лисенко прокоментувала "Українській правді".

"Я їй сказала, що у нас планується реорганізація, тому я хочу по-людськи поговорити. Бо у нас на 13 осіб в управлінні шість керівників – це ненормально. Коли вона почала говорити про політтехнолога, я сказала, що ніякого політтехнолога у нас немає", – сказала вона.

За словами Лисенко, вона пропонувала Комаровій співпрацювати з НАБУ як експертці, "але Комарова відмовилася, наполягаючи, що її цікавить лише державна служба".

Директор НАБУ Семен Кривонос також заявив "Українській правді", що "загалом рішення щодо реорганізації ще обговорюється", а також, що "ніяких політтехнологів" у бюро немає.

"Немає ніякого радника, законом не передбаченого. Ми звернулися до міжнародних партнерів, попросили допомогти з комунікаціями, побудувати комунікаційну стратегію. Вони самі обирають компанію, яка буде цим займатися, без нашої участі", – наголосив він.

Контекст:

Національне антикорупційне бюро України було створено 2015 року. Із моменту заснування його очолював Артем Ситник. Кривонос очолив відомство у березні 2023 року.

Відповідно до законодавства, завдання НАБУ – протидія корупційним правопорушенням, скоєним найвищими посадовими особами.