УДАР висловив підтримку білоруському народу у відстоюванні свободи, демократії та гідності
Українському народу також довелося пережити випробування – окупацію Криму і війну, розв'язану Росією на сході України, заявила представниця львівського відділення політсили, депутатка Верховної Ради VIII скликання Оксана Юринець.
Політична партія УДАР солідарна з народом Білорусі, заявила представниця львівського відділення політсили, депутатка Верховної Ради VIII скликання Оксана Юринець на сьогоднішньому з'їзді, повідомляє сайт партії.
"Сьогоднішні події в Білорусі свідчать про те, що ми живемо в період великих геополітичних змін і стоїмо на порозі нових загроз і викликів. УДАР є солідарним із народом Білорусі у відстоюванні свободи, демократії та людської гідності", – сказала Юринець.
Політикиня зазначила, що українському народу також довелося пережити випробування – окупацію Криму і війну, розв'язану Росією на сході України. Вона переконана, що здатність України давати рішучу відсіч зовнішнім загрозам залежить і від результатів місцевих виборів.
"Тільки достойні люди мають представляти інтереси громадян на місцях і подолати ту недовіру до влади, яка панує сьогодні в суспільстві. Питання освіти, якісного медичного обслуговування, зростання добробуту людей – це не просто умови імплементації Угоди про асоціацію з ЄС, це частина високих європейських стандартів, які мають відчути українці. І нова місцева влада тут є визначальною. Світ не чекає аутсайдерів, світ дуже швидко змінюється. З'являються нові виклики, як, наприклад, пандемія. І тут наш лідер, міський голова Києва Віталій Кличко показав, як повинна діяти влада, як правильно комунікувати із громадою і разом протидіяти небезпеці. Сильні, фахові, віддані управлінці на місцях – наша мета і запорука сильної України. Я вірю в особливе призначення України у ХХІ столітті. Вірю в сили кожного, хто йде пліч-о-пліч з УДАРом на місцеві вибори", – заявила Юринець.
Вона додала, що УДАР у парламенті був "локомотивом", який працював над здобуттям Україною безвізу з Європейським союзом і активно брав участь у перемовинах щодо розширення співпраці з НАТО.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Протести тривають до сьогодні.