Україна активно облаштовує загородження на кордоні з РФ – Держприкордонслужба
Першочерговим завданням є облаштування протитранспортних загороджень на загрозливих напрямках із подальшим нарощуванням інших елементів.
Зазначено, що належне облаштування держкордону має також оборонний аспект.
"[Воно спрямоване на] зниження міграційного ризику, небезпеки переміщення засобів терору, зброї, наркотичних речовин та товарів... Фортифікаційні елементи ускладнюють дії противника у випадку збройної агресії", – ідеться в повідомленні.
У практику впроваджують комплексну модель охорони і захисту кордону, яка передбачає поєднання інженерних елементів із технічними засобами контролю, підкреслили в Держприкордонслужбі.
Окрім того, співробітники ДПСУ спільно з Держгеокадастром і органами місцевого самоврядування активізували роботу з інвентаризації ділянок завширшки 30–50 м уздовж лінії держкордону. Їх мають надавати прикордонникам для будівництва та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд.
Контекст:
2014 року в Україні почали реалізацію проєкту "Стіна". Спочатку на проєкт планували витратити 8,36 млрд грн. 2016 року його прогнозовану вартість зменшили до 4 млрд грн.
У межах проєкту планували облаштувати російсько-український кордон у межах Чернігівської, Сумської, Харківської та Луганської областей, українсько-молдовський кордон і території, прилеглі до адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом.
Планували, що будівництво завершать 2018 року, але строки закінчення робіт кілька разів переносили. За останніми прогнозами, проєкт мають реалізувати до 2025 року.
Голова ДПСУ Сергій Дейнеко говорив у травні 2021 року, що на кордоні з РФ облаштовують протитанковий рів, контрольно-слідову смугу, рокадну дорогу і завершують це створенням системи відеоспостереження – будують вежі, на які встановлюють відеокамери і тепловізори, що постійно у форматі 24/7 забезпечують контроль за державним кордоном.
За його словами, за весь час робіт облаштовано приблизно 400 км протитанкового рову, 330 км рокадної дороги, 70 км колючого дроту і 100 км металевого паркану.