Україна домовилася зі Швейцарією щодо представництва своїх інтересів у РФ. Потрібна згода Росії
Про це йдеться у коментарі речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка, який опублікували 10 серпня на сайті МЗС.
У відомстві нагадали, що українських дипломатичних установ на території РФ немає.
"Вибір на користь Швейцарії був зроблений через її великий досвід виконання таких функцій, і ми вдячні швейцарському уряду за готовність надати свої добрі послуги, – ідеться у повідомленні. – Модальності представлення Швейцарією інтересів України у РФ визначатимуться двосторонньою угодою. Водночас, відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини, згоду на представлення Швейцарією інтересів України в Росії має надати приймаюча сторона".
Керівник пресслужби МЗС Швейцарії Мікель Штайнер у коментарі "Європейській правді" зазначив, що Україна "попрохала, щоб Швейцарія взяла на себе мандат покровительства для неї у Росії".
"Відповідні переговори були завершені. Для того, щоб мандат покровительства набув чинності, все ще потрібна згода Росії", – додав він.
Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс в інтерв'ю, яке опублікували 25 червня, розповів, що Україна звернулася до Швейцарії з проханням допомогти з наданням консульських послуг для українців, які перебувають у Росії.
Він додав, що влада країни веде відповідні переговори з Росією.
Аналогічно Швейцарія вже представляє інтереси США в Ірані з 1980 року, оскільки ці дві країни розірвали дипломатичні відносини після захоплення у заручники в Ірані 66 американських дипломатів.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
22 лютого МЗС України відкликало до Києва тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації Василя Покотила для проведення консультацій.
24 лютого, у день повномасштабного вторгнення, Україна оголосила про розрив дипломатичних відносин із Росією.