Україна очікує на визнання своєї європейської перспективи з боку ЄС – Зеленський на зустрічі з Мішелем
"Співрозмовники скоординували позиції перед проведенням шостого саміту "Східного партнерства". Глава держави наголосив на важливості визначення стратегічних цілей "Східного партнерства", зокрема, щодо відносин між Європейським союзом та державами "Асоційованого тріо" [Україною, Грузією, Молдовою]", – ідеться в повідомленні.
Зеленський наголосив, що стратегічною метою України є повноправне членство у Євросоюзі.
"У цьому зв'язку наша держава очікує на визнання своєї європейської перспективи з боку ЄС", – повідомили у пресслужбі.
Український президент також розповів голові Євроради про розвиток ситуації з безпекою вздовж кордонів України з Росією.
"Лідери погодилися з необхідністю продовження спільних зусиль з метою недопущення ескалації конфлікту. Володимир Зеленський висловив сподівання, що за результатами засідання Європейської ради, запланованого на 16 грудня, лідери ЄС надішлють чіткі сигнали на адресу Російської Федерації", – зазначили в Офісі президента.
15 грудня у Брюсселі проводять шостий саміт "Східного партнерства", де зібралися президенти та прем'єри 27 країн ЄС та п'яти із шістьох країн "Східного партнерства" – України, Грузії, Молдови, Азербайджану та Вірменії. Білорусь не буде представлено на саміті.
Контекст:
Верховна Рада та Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі.
Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі закріплено у Конституції.
Віцепрем'єр-міністерка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина повідомила 22 вересня 2021 року, що Україна виконала 58% зобов'язань Угоди про асоціацію з Європейським союзом.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що Україна хотіла б стати членом Євросоюзу протягом 5–10 років, але це залежить не тільки від Києва, а й від 27 інших країн – членів ЄС.