Україна продовжила санкції проти оточення Путіна
У списку санкцій, який затвердили на засіданні Ради нацбезпеки і оборони 18 червня, зокрема, потрапили брати Ротенберг та їхні родичі, російський бізнесмен Олег Дерипаска, голова "Газпрому" Олексій Міллер, генеральний директор "Газпром-Медіа Холдинг" Олександр Жаров, командувач Росгвардії Віктор Золотов, глава держкорпорації "Ростех" Сергій Чемезов, власник металургійної корпорації Михайло Шелков.
Санкції введено на три роки, вони охоплюють блокування активів, припинення торговельних операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України та інші передбачені законом обмеження.
Секретар РНБО Олексій Данілов уточнював, що йдеться про продовження санкційного списку, введеного 2018 року, – у ньому 1759 осіб і 786 юросіб, серед них українські й російські громадяни та компанії. Тоді їх також ввели на три роки, тепер їхній термін закінчується.
За словами Данілова, санкції продовжено "щодо всіх без винятку фізичних і юридичних осіб, які були в цьому списку", які зараз є в юридичних реєстрах і живі.
У новому списку, опублікованому на сайті Офісу президента, – 538 прізвищ (включно з російським бізнесменом Павлом Фуксом і українським бізнесменом Фірташем, санкції проти яких введено окремим указом) і 540 підприємств.
Санкційний список 2018 року, говорив тодішній президент України Петро Порошенко, синхронізувався з ЄС і США – Америка ввела аналогічні обмеження за місяць до того. Деякі з них потім було знято. Дерипаска уклав із міністерством фінансів США угоду, за якою компанії бізнесмена "Русал", En + і "ЕвроСибЭнерго" виводять із-під санкцій (рішення набуло чинності в січні 2019 року). Водночас проти самого бізнесмена обмежувальні заходи залишилися діяти.