Україна втратила шанс знищити десятки російських Су-34 на аеродромах через позицію США – Forbes

Сили оборони намагалися узгодити із союзниками удар по Cу-34 американськими ракетами ATACMS
Фото: ЕРА

На початку літа Україна не змогла реалізувати можливість знищити десятки російських винищувачів-бомбардувальників Су-34 на базах усередині країни-агресора через заборону західних союзників бити їхньою зброєю по РФ. Про це 5 серпня пише Forbes.

За даними видання, влітку 47-й гвардійський авіаполк ВПС Росії базував десятки Су-34 (з приблизно сотні, що є на озброєнні в окупантів) на відкритій авіабазі Мальшево за 160 км від кордону з Україною.

Журнал стверджує, що сили оборони намагалися узгодити із союзниками удар по них американськими ракетами ATACMS, які практично неможливо перехопити. Але адміністрація президента США Джо Байдена відповіла відмовою, зазначивши, що її політика у цьому питанні не змінилася.

Із другої половини червня до середини липня російські війська передислокували левову частку винищувачів із прикордонної зони, зробивши їх малоуразливими, оскільки найпотужніші ракети ATACMS мають радіус дії до 290 км.

Після цього українська армія посилила атаки на інші російські аеродроми, використовуючи зброю власного виробництва, зокрема 3 серпня безпілотники ЗСУ вдарили по аеродрому Морозовськ у Ростовській області, знищивши там Су-34 й пошкодивши ще два літаки. Але для перелому у війні Україні потрібно позбавити окупантів десятків бомбардувальників, а тепер це завдання малоздійсненне, підсумував Forbes.

Контекст:

США дозволили Україні бити по прикордонних районах країни-агресора РФ боєприпасами GMLRS та артилерією, але не далекобійними ракетами ATACMS, повідомляли в Білому домі.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що потрібні "далекобійні рішення" проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак керованими авіабомбами.

В інтерв'ю французьким ЗМІ, яке 31 липня опублікувало Liberation, Зеленський заявив, що "зараз партнери бояться цього".

5 серпня представник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив, що після прибуття в Україну винищувачів F-16 США не змінювали умов використання американської зброї для ЗСУ.