Україна запропонувала провести позачергове засідання ТКГ цього тижня
Українська делегація у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі пропонує організувати позачергову зустріч до закінчення терміну торішніх домовленостей лідерів "Нормандської четвірки" в Парижі. Про це повідомив спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович.
Україна запропонувала організувати цього тижня позачергову зустріч тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Про це в коментарі УНН 30 листопада повідомив речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович.
За його словами, необхідність проведення зустрічі пов'язана з тим, що 9 грудня минає рік із торішніх домовленостей, а до Різдва, після якого "Європа піде на канікули", залишається одне чергове засідання контактної групи.
"Купу нагальних питань не вирішено: розмінування, розведення, обмін полоненими, відкриття КПВВ. Ми це все офіційно, через посередника ОБСЄ, запропонували прискорити і провести цього тижня позачергове засідання", – підкреслив Арестович.
За його словами, Україна пропонує повноцінні перемовини, зокрема зустрічі чотирьох підгруп і спільне засідання.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, з іншого.
Перемовини про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. На переговорах у Мінську присутні представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР".
9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший протягом трьох років саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії, присвячений урегулюванню конфлікту на Донбасі. У підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької й Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Домовленості виконали частково, зокрема двічі відбувся обмін утримуваними особами.
Голова української делегації у ТКГ, перший президент країни Кравчук 5 листопада 2020 року заявив, що Київ хоче, щоб нова зустріч лідерів країн нормандського формату відбулася до кінця цього року. Він говорив, що лідери мають обговорити умови для проведення місцевих виборів в ОРДЛО.