Україна звертається до ЄС для негайного приєднання до блоку за спецпроцедурою – Зеленський

Зеленський: Наша мета – бути разом з усіма європейцями, і головне – бути на рівних
Фото: EPA
Україна звертається до ЄС із проханням про негайне приєднання до блоку за спеціальною процедурою. Про це під час звернення 28 лютого заявив президент України Володимир Зеленський, відео у Facebook опублікував Офіс президента.

"Ми звертаємося до Європейського союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою. Ми вдячні партнерам за те, що вони поряд із нами. Але наша мета – бути разом з усіма європейцями, і головне, бути на рівних. Я впевнений, що це справедливо. Я впевнений, що все це можливо", – заявив він.

Зеленський додав, що вчора розмовляв із президентами Португалії, Литви, Франції, Польщі, прем'єрами Бельгії, Іспанії та Британії. За його словами, підтримка від європейських партнерів – безумовна та безпрецедентна.

Президент також повідомив, що ворог зазнає втрат і вже вбито 4500 окупантів.

"Кидайте вашу техніку. Ідіть звідси. Не вірте вашим командирам. Не вірте вашим пропагандистам. Просто врятуйте ваші життя", – звернувся він до російських військових.

Він також додав, що в умовах воєнного стану учасників бойових дій – українців із реальним бойовим досвідом – буде звільнено з-під варти для участі у війні. Також із деяких людей – учасників АТО – знімають усі санкції для цієї самої мети.

"Коли я йшов у президенти, я говорив, що кожен із нас – президент. Бо ми всі відповідаємо за нашу державу, за нашу прекрасну Україну. А тепер так сталося, що кожен із нас  воїн, воїн на своєму місці. І я впевнений, що кожен із нас переможе. Слава Україні!" – підсумував президент.

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

За даними Офісу президента України станом на 27 лютого, загальні втрати російських окупантів – приблизно 4,5 тис. осіб (1,5 тис. убитих та 3 тис. поранених). Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни. Офіційний представник міноборони РФ Ігор Конашенков 27 лютого заявив, що "є загиблі та поранені", але не уточнив їхньої кількості.

За чотири дні війни, за даними МВС України, в Україні загинуло 352 мирні жителі, зокрема 14 дітей, поранення дістало 1684 особи.

Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли та вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та групи близьких до Путіна чиновників і їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили внести до списку санкцій самого Путіна. Найближчими днями деякі російські банки буде від'єднано від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.