Україні потрібна згода Росії для вступу в НАТО – віцеспікерка парламенту Угорщини
Таку думку в інтерв'ю "Известиям", яке опублікували 24 квітня, висловила віцеспікерка парламенту Угорщини Дора Дуро.
"Ми не бачимо жодних обставин, які б дали нам можливість підтримати розширення НАТО через приєднання України. Доти, доки кордони України оспорюють і триває збройний конфлікт, навіть власні правила НАТО відкидають приєднання Києва до Альянсу, – сказала Дуро. – Без ризику початку війни вступ України можливий лише в тому випадку, якщо Росія схвалить це у вигляді певної угоди".
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив 20 квітня під час візиту до Києва, що майбутнє України – у НАТО. "Усі члени Альянсу із цим згодні", – наголосив він.
Заяву Столтенберга прокоментував прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. "Що?!" – коротко написав він у Twitter.
Серед країн Євросоюзу лише Угорщина й Австрія відмовляються надавати Україні своє озброєння для протистояння російській агресії, повідомляли у МЗС України.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Курс на вступ до Альянсу зафіксовано у Конституції України.
У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна набула статусу партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
30 вересня 2022 року – після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Столтенберг заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога, і в цьому їй допомагають члени Альянсу.