Українські IT-фахівці зможуть після перемоги навчати військових НАТО – Нуланд
На зустрічі обговорили актуальні та перспективні питання співпраці в оборонній сфері. Гайдук ознайомив Нуланд із роботою Міноборони у секторі зв'язку, IT і кібербезпеки, підходах до їхнього реформування за стандартами НАТО.
Їй продемонстрували українську військову систему ситуаційної обізнаності "Дельта", головні властивості та продукти системи, кіберзахист платформи, розповіли про плани щодо інтеграції нових джерел інформації і співпраці із союзниками. Також Нуланд побачила перші результати введення логістичної програми LOGFAS, яка дає змогу моніторити постачання Україні озброєння від країн-партнерів і контролювати їхній рух.
Нуланд високо оцінила можливості "Дельти", її гнучкість і сумісність з аналогічними платформами країн – членів НАТО. Вона підтримала ініціативи української сторони щодо розширення спроможностей IT-системи, яка допомагає отримувати повну та оперативну картинку поля бою та сил ворога.
"Досвід команди розробників платформи ситуаційної обізнаності може бути використаний у майбутніх військових операціях США. Країни Альянсу можуть вчитися на уроках війни в Україні. Ваші напрацювання сприймаю з великим зацікавленням і схваленням. Після перемоги над ворогом українські IT-фахівці можуть навіть навчати військових НАТО", – зазначила Нуланд.
Контекст:
Нуланд приїхала до Києва 3 грудня. Вона зустрілася з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком й обговорила підтримку України з боку США, повідомляв сайт президента.
Заступниця держсекретаря США також відвідала Державну службу спеціального зв'язку та захисту України, де ознайомилася із роботою урядової команди реагування на комп'ютерні надзвичайні ситуації.