РФ почала атакувати енергетику України після попереджень про наслідки застосування ядерної зброї – Нуланд
Росія відмовилася від погроз про застосування ядерної зброї у війні проти України після попереджень, чим це закінчиться для Москви. Про це заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила "Європейській правді", повідомило видання 3 грудня.
"Не тільки США, а й інші члени G7 виходили на Кремль із сигналами про те, що абсолютно неприйнятно й безвідповідально розкидуватися цим. Росія вже зробила себе ізгоєм, але ми пояснили: застосування ядерної зброї матиме відповідь і наслідки незрівнянного рівня. Наша відповідь була об'єднаною, і після того Росія перейшла до принципово іншої зброї, розпочавши атаки на енергетичну інфраструктуру", – сказала вона.
Нуланд назвала "абсолютно неприйнятною" і тактику Росії атакувати енергетичні об'єкти України.
"Росія перенесла війну з поля бою на цивільних, до будинків людей, що саме по собі є абсолютно неприйнятною ескалацією", – заявила заступниця держсекретаря США.
"Європейська правда" на основі заяв Нуланд зробила висновок, що "зараз ядерна загроза не є частиною безпосередніх планів Росії".
Нуланд вважає, що Заходу треба "лишатися пильним" щодо загроз із боку Росії.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Росія здійснює масовані обстріли критичної інфраструктури України від початку жовтня.
Унаслідок ракетної атаки РФ 23 листопада українська енергосистема увійшла у блекаут, її поступово відновлюють, повідомляли в Міненерго. Станом на вечір наступного дня дефіцит електроенергії становив 50%, а до ранку 27 листопада – до 20%.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив 21 вересня про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії. Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.
Держсекретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News зазначив, що США попередили РФ про ймовірні "жахливі наслідки" в разі застосування країною-агресором ядерної зброї. За даними The Washington Post, між адміністрацією президента США Джо Байдена і владою Росії відбувається переписка, під час якої російську сторону попередили про наслідки в разі застосування ядерної зброї у війні проти України.
Наприкінці жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про ймовірне застосування Україною "брудної бомби" у війні проти Росії під час телефонних розмов із міністрами оборони США, Франції, Туреччини, Великобританії, Індії та Китаю. Ці заяви означають, що Росія сама готує такий удар, наголосив Зеленський.
27 жовтня під час виступу в дискусійному клубі "Валдай" Путін заявив, що Росія "ніколи не говорила" про ймовірне застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".
За інформацією The New York Times, високопоставлені російські військові обговорювали, коли і як Росія може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні. Таку інформацію поширили всередині уряду США в жовтні, повідомило видання 2 листопада. За оцінками Пентагону, в арсеналі Росії є до 2 тис. одиниць тактичної ядерної зброї, призначеної для застосування на полях битв із метою придушення звичайних сил.