Українських правоохоронних органів не реформують через відсутність політичної волі – Трепак
В Україні політичної волі для реформування правоохоронних органів не вистачає у керівників партій, які прийшли до влади після Революції гідності, вважає колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак.
Відсутність політичної волі – одна з причин, через яку в Україні не реформують правоохоронних органів. Про це 15 травня в ефірі радіо "Новое время" заявив колишній заступник голови Служби безпеки України (СБУ) Віктор Трепак.
"Перша причина – на мою думку, це відсутність політичної волі... у тих політичних сил, їх керівників, які прийшли до влади після Революції гідності. Ми з вами повинні погодитися, що відбулася революція, всі силові відомства були розділені між політичними силами, які прийшли до влади", – сказав він.
Трепак нагадав, що СБУ, Генеральна прокуратура, Служба зовнішньої розвідки, Збройні сили України та Державна фіскальна служба належать до квоти президента. А прикордонна служба, за його словами, підпорядковується МВС, "але де-факто, в силу призначеного керівника, вона орієнтована на найближче оточення президента".
"І тому скажіть мені: а який зміст щось міняти?" – запитує екс-заступник голови СБУ.
В Україні у 2015 році стартувала поліцейська реформа. 2 липня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію". 7 листопада того самого року він набув чинності: в Україні було офіційно створено Національну поліцію і ліквідовано міліцію.
У серпні 2016 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков говорив, що злочинність в Україні зросла на 30–40%.
27 січня 2018 року Аваков сказав, що кількість зареєстрованих злочинів скоротилася на 14%.