Українці хочуть бачити прем'єром Гройсмана, Таруту або Яценюка – опитування

54,9% опитаних не змогли визначитися, кого хочуть бачити прем'єр-міністром України
Фото: igotoworld.com

Чинний глава уряду Володимир Гройсман, лідер політичної партії "Основа", позафракційний нардеп і кандидат у президенти Сергій Тарута та екс-прем'єр, голова "Народного фронту" Арсеній Яценюк другий місяць поспіль, за даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, входять у трійку лідерів серед потенційних прем'єр-міністрів України.

У трійці лідерів серед кандидатів на посаду прем'єр-міністра України опитані Київським міжнародним інститутом соціології респонденти назвали нинішнього прем'єра Володимира Гройсмана, лідера політичної партії "Основа", позафракційного нардепа і кандидата в президенти Сергія Таруту та голову партії "Народний фронт", екс-прем'єра Арсенія Яценюка. Результати дослідження громадської думки, оприлюднено на сайті КМІС 25 березня.

Запитання було сформульовано так: "Після президентських виборів можливе переформатування коаліції і затвердження нового глави уряду – прем'єр-міністра. Зараз обговорюють різні варіанти, хто може стати прем'єром. Серед діячів зі списку кого б ви особисто хотіли бачити главою уряду – прем'єр-міністром після президентських виборів?".

У лютому бачити Гройсмана на цій посаді хотіло 15,3%, у березні таких виявилося 13,1%. Рейтинг Тарути за місяць зріс на 2,1 відсоткового пункту – із 5,1 до 7,2%. Яценюка прем'єром у лютому підтримувало 4,6% опитаних, у березні на його користь висловилось 6,1%.

Серед інших претендентів голоси розподілилися так:

Інфографіка: kiis.com.ua

У розрізі регіонів Тарута одержав перевагу перед іншими потенційними прем'єрами на півдні України (8,8%) та на сході (8,3%, як і у Гройсмана). На Донбасі лідирує глава політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук, де його хочуть бачити главою уряду 13,6%. У центрі і на заході країни найбільше підтримують Гройсмана.

Інфографіка: kiis.com.ua

Опитування провели із 12-го до 23 березня серед 2014 респондентів віком від 18 років, які проживають у 131 населеному пункті України, методом особистого інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% – для показників, близьких до 25%, 2% – для показників, близьких до 10%, 1,4% – для близьких до 5%.