Українці назвали країни, найворожіші щодо України – опитування

Більшість українців найбільш ворожою країною вважають Росію
Фото: depositphotos.com

72% українців серед усіх країн найворожішою щодо України вважають Росію. Про це свідчать опубліковані 10 грудня результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Союзною РФ вважає 12% респондентів.

48% українців ворожою щодо своєї країни назвали Білорусь. 23% стверджують, що вона є союзною.

Водночас основними союзниками українці вважають Польщу (67%), США та Канаду (по 61%), Литву (59%) та Великобританію (58%).

Також дружніми громадяни України назвали Туреччину (52%), Францію та Німеччину (по 51%).

"За останній рік відчутно у кращий бік змінилося ставлення до Туреччини та Великобританії й погіршилося щодо Білорусі", – зазначають соціологи.

Опитування проводили 6–8 грудня серед громадян віком понад 18 років у всіх регіонах України, окрім окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Було опитано 2500 респондентів за допомогою телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 2%.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази. 

За даними уповноваженої Верховної Ради із прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи, зокрема 158 дітей.

Відносини Києва та Мінська загострилися влітку 2020 року – після того, як Україна відмовилася визнавати результати президентських виборів у Білорусі, а Олександра Лукашенка, який перебуває при владі з 1994 року, – обраним президентом країни. Також Київ висловлював підтримку білоруським протестувальникам, які проводили масові акції проти фальшування на виборах.