"Укроборонпром" поскаржився, що профільне міністерство зриває реформи у сфері оборони
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України блокує реформи оборонно-промислового комплексу, чиновники вимагають призначити сторонніх осіб директорами підприємств концерну, заявили в "Укроборонпромі".
"Укроборонпром" звинуватив Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України у зриві реформи оборонно-промислового комплексу країни. Про це йдеться в заяві на сайті держпідприємства 18 листопада.
Концерн заявив, що цього року, незважаючи на всі ускладнення у зв'язку зі спалахом коронавірусної інфекції, виконано всі зобов'язання за чинними контрактами.
"Команда підготувала стратегію реформування, яка отримала всебічну підтримку з боку президента, Верховної Ради, прем'єр-міністра, Ради нацбезпеки і оборони України та міжнародних партнерів. У червні цього року ми зареєстрували проєкт відповідного закону, який мав би розпочати історичну для країни реформу", – заявили в "Укроборонпромі".
Керівники зазначеного міністерства публічно підтримали реформи, запропоновані концерном.
"Попри публічні обіцянки рішучих дій, уже третій місяць міністерство системно блокує реформування державного концерну "Укроборонпром" та оборонно-промислового комплексу в цілому", – ідеться в повідомленні.
Концерн перерахував кілька пунктів, за якими міністерство блокує реформи, зокрема:
- не розпочато підготовки стратегії оборонно-промислового комплексу;
- не затверджено політики власності концерну;
- за наполяганням міністерства зупинено розгляд законопроєктів, необхідних для початку реформування державного сектору оборонно-промислового комплексу, протягом чотирьох місяців міністерство не надало жодних альтернативних пропозицій або системних зауважень до законопроєктів, запропонованих народними депутатами України;
- не розпочато роботи з підготовки важливих нормативно-правових актів, необхідних для імплементації нового закону "Про оборонні закупівлі", який має набути чинності з 1 січня 2021 року. Це може призвести до зупинки всього процесу підписання контрактів із виробниками озброєння та військової техніки для потреб Збройних сил України й інших замовників;
- не розглянуто звернення концерну щодо головних проблем виробників у питанні ціноутворення, державних гарантій і казначейських рахунків;
- не розв'язано критичної ситуації з виконанням державної цільової програми створення та освоєння виробництва боєприпасів і продуктів спеціальної хімії.
"Укроборонпром" скаржиться, що міністерство дає концерну усні доручення і настанови.
"Систематично надходять вимоги та рекомендації щодо призначення сторонніх осіб директорами підприємств – учасників концерну, а саме компаній "Укрспецекспорт", "Спецтехноекспорт", "Укроборонсервіс", ДП "Київський бронетанковий завод", ПАТ "Київський завод "Радар", Івано-Франківського котельно-зварювального заводу та підприємств у Львівській області", – розповіли в концерні.
Міністерство висловлює наполегливі вимоги про звільнення співробітників "Укроборонпрому", відповідальних за безпеку, експорт, зв'язки з державними органами влади і трансформацію, підкреслили на держпідприємстві.
"Укроборонпром" вважає такі дії неприпустимими і такими, що підривають довіру до намірів, цілей і завдань міністерства.
Кабінет Міністрів України 22 липня ухвалив постанову про створення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості. Його очолює віцепрем'єр-міністр Олег Уруський.
"Укроборонпром" об'єднує понад 100 державних підприємств і заводів в основних стратегічних галузях оборонної промисловості країни, ідеться на сайті концерну. На підприємствах "Укроборонпрому" працює приблизно 67 тис. співробітників.